Адвокат зробив заяву: Порошенко не піде на допит ДБР у “справі моряків”:

У зв’язку із важливою закордонною поїздкою п’ятий президент України, лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко не зможе прибути 31 січня на допит до Державного Бюро Розслідувань.

Про це слідчих ДБР офіційно поінформував адвокат Порошенка Ігор Головань, йдеться у блозі на “Українській правді“.

“П’ятий президент України Петро Порошенко до пізнього вечора 03 лютого 2020 року перебуває у відрядженні за межами України і не може прибути за викликом із поважної причини”, – йдеться у повідомленні адвоката.

Сам Петро Порошенко 24 січня, перебуваючи в ДБР, заявляв про свою готовність у той же день дати свідчення щодо усіх сфабрикованих цією структурою справ і попереджав про заплановану відсутність у країні 31 січня.

На 31 січня призначений допит Порошенка як свідка у “справі українських моряків”. Йдеться про перехід українських кораблів “Бердянськ”, “Нікополь” та “Яни Капу” у листопаді 2018 року з Одеси до Маріуполя, під час якого у Керченській протоці російські кораблі обстріляли і захопили українські судна, здійснивши акт збройної агресії в територіальних водах України.

“Справа українських моряків” за своєю суттю продовжує лінію Кремля і практично ідентична справі ФСБ, за якою відбувалося незаконне судилище українських моряків.

Як відомо, днями ФСБ призупинила цю справу, але очевидно через брак комунікації сигнал з Росії “не дійшов” до ДБР.

Петро Порошенко дасть свідчення у “справі українських моряків” після повернення, тому що вважає своїм обов’язком захистити честь і гідність героїчних воїнів, які сумлінно виконали військовий наказ і мужньо поводилися в російському полоні.

Нагадуємо, що позицію України в Керченському інциденті повністю підтримав Міжнародний трибунал ООН з морського права у Гамбурзі, який 25 травня 2019 року ухвалив, що Росія має звільнити наших моряків і повернути судна.

Однак українське ДБР, вочевидь, керується російським тлумаченням цієї справи. Що не дивно для “правоохоронної” структури, яка працевлаштовує на керівну посаду першого заступника ДБР адвоката Януковича.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *