10 листопада відбудуться дебати між малим бізнесом і нардепами щодо касових апаратів

У вівторок, 10 листопада, у Верховній Раді проведуть дебати між фізичними особами – підприємцями і народними депутатами щодо законопроєкту №4313 про касові апарати для малого бізнесу, який парламент минулого пленарного засідання після провалення на голосуванні передав на доопрацювання. Про це УНН повідомила нардепка від “Слуги народу” Ірина Верещук.

“Зараз з однієї сторони закон, який уже прийнятий, який діє і “наздоганяє” ФОП, з іншої – люди, які не можуть на сьогодні собі дозволити такі видатки”, – пояснила політикиня.

Вона переконана, що відкриті дебати допоможуть урегулювати суперечності.

“Я знайшла можливість, і у вівторок у нашому комітеті зустрічаються ті ФОП, які мають великі претензії до таких законів. [Нардеп від “Слуги народу”, голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики] Данило Гетманцев і ми як народні депутати. Це будуть відкриті дебати. Один одному спробуємо пояснити, що ми маємо на увазі, і сподіваюся, знайдемо консенсус”, – сказала Верещук.

Нардепка вважає, що правила мають бути єдиними для всіх, але починати потрібно не з малого бізнесу, а з контрабанди.

“Моя теза дуже проста: я не є фахівцем, але я тверезо мислю і дивлюся очима реаліста – де я живу, із ким я живу і як я маю себе поводити у тому суспільстві, де ми проживаємо. Звісно, що правила мають бути одні для всіх, звичайно, що в Європі, у США, де є фіскальна політика, де є інститути судочинства права, правоохоронна система, яка не переслідує тих, хто не хоче платити щомісяця “мзду”, – звичайно, що правила мають бути для всіх. А де ми зараз живемо, як ми можемо пояснити ФОП на сьогодні, що правила дійсно одні для всіх? І для великого бізнесу, і для малого, коли вони бачать, наприклад, контрабанду на митниці. Коли вони самі змушені користатися контрабандним товаром, бо без нього вони не виживуть. То давайте припинимо контрабанду? Давайте не починати з ФОП”, – заявила Верещук.

20 вересня 2019 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який дозволяє використовувати програмні реєстратори розрахункових операцій (РРО) поряд із традиційними, а також зобов’язує фізосіб-підприємців використовувати РРО. Водночас введення програмних РРО не торкнулося фізосіб, а також фізосіб-підприємців, які перебувають у першій групі оподаткування. 17 грудня його підписав президент України Володимир Зеленський.

Норма про застосування РРО фізособами-підприємцями із другої до четвертої групи, а також усіма ФОП із “групи ризику” (інтернет-магазини; кур’єрські служби; реалізатори складної побутової техніки й електроніки, на яку видають гарантію; продавці ювелірних виробів, запчастин, уживаних товарів; ресторани, кафе; туристичні агентства, готелі, послуги з бронювання) має набути чинності з 1 січня наступного року. Із 1 квітня 2012 року використовувати РРО мають усі групи ФОП, окрім першої.

Законопроєкт №4313 пропонує відтермінувати введення обов’язкового застосування РРО та програмних РРО для платників єдиного податку із другої до четвертої групи до 1 січня 2022 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *