Злодії найвищого гатунку: Як Ахметову вивели “красиву” ціну на електроенергію для продажу українцям

 

Держава куплятиме електрику з теплових електростанцій Ахметова дорожче, тому що в тариф заклали ціну на вугілля вищого ґатунку, а не те що добуває і намагається продати донецький олігарх
Злодії найвищого гатунку: Як Ахметову вивели "красиву" ціну на електроенергію для продажу українцям

За твердженням журналіста Дениса Бігусf, для енергокомпанії донецького бізнесмена Ріната Ахметова за світовими цінами вугілля урядовці взяли нібито тому, що виробник може продати його в Роттердамі, а не спалювати в Україні. Хоча якість місцевого вугілля не відповідає світовим стандартам і продати його за такі гроші просто не можливо, підкреслюють Патріоти України. Ось, що пише пан Бігус на своїй сторінці Фейсбук.

На пальцах: Государство будет покупать (у Ахметова) электроэнергию дороже, потому что в формуле цены ляктричества мы посчитаем уголь так, как он стоит не в Украине, а в далеком Роттердаме на мировой бирже.

Есть ли в этом логика? Да. Потому что производитель может продать уголь в Роттердаме, а не сжигать в Украине.

В чем зрада, спросит нашу редакцию внимательный читатель.

А в том, что украинский производитель не может продать уголь в Роттердаме, потому что там торгуют качественным углем, а наш натурально смесь из говна, золы и серы. И не соответствует мировым стандартам.

Фактически, это как государство решило бы покупать жЫгули Святаша по 30 тысяч евро, потому что столько стоят новенькие мерседесы с завода во Франкфурте. И если у Святаша жЫгули не выкупить по такой цене, он немедленно их продаст в Германию, оставив Украину без таких нужных стране цинковых тазиков.

Написал вот и боюсь, что Святаш прочитает…

З цього приводу нардеп Сергій Лещенко угледів цікаву закономірність: таке рішення було схвалене наприкінці урядування Арсенія Петровича Яценюка, який і має нести відповідальність за його зміст.

Нагадаємо також, що 24 червня діючий прем’єр Гройсман на засіданні Кабінету міністрів дав тиждень на формування правильних цін на вугілля. “Хвилює формула утворення ціни на вугілля, так звана формула “Роттердам плюс”. Я вважаю, що в цій формулі утворення ціни на вугілля є багато невідомих. Позиція уряду має бути дуже чіткою, розібратися в цій формулі, зрозуміти, що там відбувається і зробити все для того, щоб ця формула була прозора і відповідала реальній ціні вугілля в Україні, і відповідала утворенню реальної ціни на електричну енергію”, – заявив пан Гройсман.