Злетить в будь-який момент: під Києвом знайшли “сміттєву бомбу”

У Київській області на закритому в минулому році Тарасівському звалищі в великих дозах виділяється метан, через що те в будь-який момент може злетіти на повітря.

Про те повідомляє ТСН.

Звалище розташоване всього в 5 км від Києва та займає 30 гектарів землі. Полігон офіційно закрили торік після протестів людей, які скаржилися на вантажівки зі львівським сміттям. Жителі прилеглих селищ кажуть, що лише протягом перших днів травня на полігоні сталося чотири пожежі. Прокладені ж труби виводять метан у повітря.

Тарасівський полігон через системні порушення обріс купою кримінальних справ. Доглядати його мала б районна і обласна влада, але все, на що спромоглися чиновники – це присипати сміття ґрунтом. Висновки екологів невтішні: вода, земля та повітря навколо отруєні на багато років. Перевищення норм ртуті, свинцю, нікелю та інших шкідливих речовин призводить до ураження печінки, нирок і нервової системи, а що ближче люди мешкають до полігону, то більше в них проблем із серцем і судинами. Більше читайте тут: https://tsn.ua/kyiv/smittyeva-bobma-pid-kiyevom-bilya-gazoprovodu-na-tarasivskomu-poligoni-strimko-vidilyayetsya-metan-928523.html?g=9680&m=386171860

Газ, який виділяється зі сміття  необхідно збирати до спецрезервуарів, однак їх на Тарасівському звалищі немає. Тому газ випускають безпосередньо в повітря. Через схожу ситуацію рік тому сталася трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі біля Львова.

Головною загрозою на Тарасівському звалищі є газова магістраль міжнародного значення, яка розташована в декількох метрах від полігону.

Згідно із законом, в радіусі 50-350 метрів не повинно бути  нічого вогненебезпечного. Місцеві жителі бояться, що через метан загориться сміття, а потім і газопровід.

У Київтрансгазі відзначили, що в ході проведення останніх експертиз на звалищі не було виявлено загроз. Однак головний інженер визнав, що полігон знаходитися дуже близько до газопроводу, через що були розроблені заходи на випадок великої аварії.