Збитий Boeing на Донбасі: товариш по службі упізнав голос організатора перевезення “Бука”

Лідер самооборони Запоріжжя і ветеран бойових дій в Афганістані Сергій Тиунов повідомив, що на записах перехоплених телефонних переговорів між главою військової розвідки “ДНР” “Хмурим” і сепаратистом з позивним “Бурят”, який опублікували слідчі JIT в жовтні 2015 року, він впізнав голос колишнього товариша по службі, російського полковника Сергія Дубинського.

Про це пише російська “Новая газета”.

У матеріалах JIT “Хмурого” називають відповідальним за переміщенням ракетної установки від кордону з Росією по території, підконтрольній бойовикам.

Журналіст видання поспілкувався з Тиуновим. Той розказав, що з Дубинським вів переговори про звільнення полонених. Під час зустрічі у них відбулася розмова, під час якої зайшла мова про збитий Боїнг.

“Ти ж не вважаєш, що це я зробив (сам) Це ж зробили виродки з Москви ?!”, – сказав Дубинський.

Під час іншої зустрічі, яка відбулася пізніше, Дубинський сказав Тіунову інше: “Сергію, ми в “ДНР”  “до збитого Боїнгу не маємо ніякого відношення”. Його “збив український льотчик на СУ”. Тиунов зазначає, що стало зрозуміло, що до цього часу вже була вироблена легенда.

Він також зазначив, що людина, яка в записах телефонних розмов СБУ , представлена  як бойовик “Похмурий”, голосом дуже сильно схожа на Дубинського.

Також Тиунов сказав, що не вважає Дубинського винним у катастрофі, він вважає, що той є ключовим свідком, а не вбивцею. “Я вважаю, що він не натискав на кнопку цього” Бука “, тільки координував пересування”, – відзначає він.

Видання також повідомило, що Дубинський як мінімум до середини 2015 року одержував виплати від Міністерства оборони Росії в розмірі понад 300 тисяч рублів на рік.

Як відомо, міжнародна команда розслідувачів Bellingcat раніше оприлюднила доповідь, в якій говориться про те, що перевезення установки “Бук”, з якої імовірно було збито літак рейсу MH17, здійснював відставний російський генерал-майор Сергій Дубинський відомий під псевдонімом “Хмурый”.

Раніше також був опублікований запис телефонної розмови “Хмурого” про катастрофу MH17.

Під час підготовки матеріалу журналіст “Новой газеты” поговорив з Дубинським по телефону, а потім відправив зразки аудіозаписів експертам з аналізу мови з Інституту нейрології та фізіології Гетеборзького університету в Швеції.

Аналіз був проведений в лабораторії Voxalys (здійснює криміналістичні експертизи на замовлення прокуратури, поліції та судів Швеції) методом “сліпого тесту” – фахівці проаналізували виключно акустичні параметри на кшталт тону, частоти і тембру голосу.

Витративши 10 днів на дослідження, шведи підготували криміналістичний висновок, в якому повідомили, що записи представляють невелику, але достатню для висновків кількість матеріалу.

“Таким чином, результати їхніх дослідження підтримують гіпотезу про те, що порівнювані голосові зразки належать одній і тій самій людині”, – повідомляє “Новая газета”.

Крім того, видання поспілкувалося з колишнім товаришем по службі Дубинського Сергієм Тиуновим, лідером самооборони Запоріжжя і ветераном бойових дій в Афганістані. Тиунов розповів про те, що особисто спілкувався з Дубинським після катастрофи МН17, коли приїжджав забирати з полону “ДНР” українських військових.

Газета цитує розмову двох чоловіків.

“Бачиш, як життя склалося, Сергію, – сказав “Хмурий”. – В Афгані ми з тобою на одній стороні воювали, а зараз воюємо один проти одного. Ніяк не збагну, чому ти за хунту”.

Тиунов згадує, що у відповідь не стримався: “Але пасажирський літак по-бандитськи збили ви!”, – сказав він і відмітив, що по обличчю побачив, як це зачепило його співрозмовника.

Як повідомлялося, Міжнародна слідча група встановила 120 осіб, які причетні до катастрофи МН17.