Зарплату вчителям не підвищать так, як прописано в законі: на це немає коштів у бюджеті
Зарплата вчителям не буде підвищена в такому обсязі, як записано в Законі “Про освіту”. У бюджеті немає таких грошей, щоб підвищити зарплату вчителям відповідно до вимог цього закону, розповів в інтерв’ю виданню “Освіта України” заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.
Згідно із законом мінімальна зарплата вчителя повинна бути не менше чотирьох прожиткових мінімумів. У ще одній статті мова йде про три мінімальні зарплати, каже Єрмоличев. До підвищення мінімалки потрібно було додатково десь вишукати суму в 400 мільярдів гривень, що вже було непідйомним для бюджету. А тепер, коли мінімалку підвищили, ця сума стала ще більше. Таких грошей у бюджеті просто немає.
Він також зауважив, що зарплата вчителя, на його думку, неправильно формується. У ній різні доплати, надбавки, премії та інші необов’язкові елементи складають до 40% зарплати. Вони багато в чому залежать від суб’єктивного чинника. Тобто, від того, як директор школи відноситься до конкретного вчителя. Це неправильно, вважає чиновник Мінфіну. Суб’єктивний фактор не повинен грати таку роль. Тоді і зарплата молодих вчителів буде вищою.
Крім того, Роман Єрмоличев нагадав, що фінансування для Міносвіти йде не тільки на зарплати вчителям, а й на забезпечення матеріальної бази шкіл. ЗНО минулого року розкрило гнітючу статистику. Лише 38% випускників впоралися з ЗНО з української мови та літератури, 47% – з історії України та 58,2% – з математики. Це говорить про дуже низький рівень шкільної освіти, і з цим треба щось робити, вважає чиновник. І одним лише механічним підвищенням зарплат вчителям проблеми не вирішити. Потрібні комплексні методи, переконаний Роман Єрмоличев.