З українців через суди стягують борги по комуналці
В Україні постачальники комунальних послуг через суди стягують з боржників не тільки “тіло” боргу, а й збільшують заборгованість на розмір інфляції і змушують оплатити супутні витрати. Так, всього за кілька днів в реєстрі судових рішень з’явилась ціла низка постанов.
9 березня 2021-го Київський районний суд Полтави зобов’язав боржника виплатити борг за опалення, який він накопичив з 2016 року, в розмірі 51,8 тис. грн. Крім того, борг збільшили на 5,5 тис. грн (порахували інфляцію). Також змусили сплатити 3,3 тис. грн відсотків (3% річних) і 2,1 тис. судових витрат.
В результаті замість 51,8 тис. грн боржнику доведеться повернути вже 62,8 тис. грн.
Раніше, 5 березня, Дніпровський районний суд Києва без повідомлення сторін задовольнив позов “Керуючої компанії по обслуговуванню житлового фонду Дніпровського району”. Житель столиці роками не оплачував обслуговування будинку та прибудинкової території та накопичив 10,7 тис. грн боргу. Компенсувати інфляцію підприємство не вимагало, однак ще кілька тисяч гривень “додалося” через судові витрати. В результаті повернути доведеться майже 13 тис. грн.
Всього в Україні 2020 року було відкрито 342,2 тисячі проваджень щодо громадян, які не сплатили комунальні послуги – це на 50% більше, ніж 2019 року. Більшість компаній, що стягують гроші, це установи, які постачають опалення. Про це повідомляє Опендатабот.
Топ комунальних підприємств, яким винні кошти українці:
- КП “Харківводоканал” (12 378 боргів);
- КП “ЖИЛКОМСЕРВІС” (11 976 боргів);
- ПОКВПТГ “Полтаваобленерго” (9595 боргів).
Людина визнається боржником щодо сплати комунальних послуг у судовому порядку. Щодо комунальних боргів передбачене спрощене провадження. Якщо боржник не виконує вирок суду – він потрапляє в реєстр боржників. Це стандартна процедура, яку використовують будь-які стягувачі: комунальні установи, банки, колектори.