З НОВОГО РОКУ ЗНАЧНО ЗРОСТУТЬ ТАРИФИ НА ЕЛЕКТРИКУ, ГАЗ ТА ВОДУ

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі розповіли на скільки подорожчає отоплення і гаряча вода у 2018 році.

Тарифи на гарячу воду і опалення залежать від багатьох факторів: вартість ремонтних робіт, зарплати співробітників, ціни на холодну воду і електроенергію. Однак головна складова — газ.

«Тарифи на опалення і гарячу воду в наступному році виростуть на 20%. Навіть без подорожчання блакитного палива ціни на підігріту воду і центральне опалення підвищуються: по-перше, ростуть зарплати; по-друге, скорочуються обсяги споживання», — йдеться у консенсус-прогнозі відомства.

Також на 20% в Україні в 2018-му подорожчає електроенергія. В середньому сім’я з трьох осіб використовує 150 кВт-год електроенергії на місяць. За діючого тарифу це 170 грн, а після подорожчання — 204 грн.

Тариф на електроенергію в Україні, на відміну від тепла і води, один для всіх українців. У наступному році уряд планує витратити на комунальні знижки близько 62 млрд грн. Якщо тарифи виростуть на 10-20%, цієї суми може не вистачити. Навіть в цьому році з діючими тарифами, за оцінками експертів, на субсидії знадобиться понад 70 млрд грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *