З квітня якість продуктів перевірятимуть по-новому: з прилавка – відразу в лабораторію
Верховна Рада України розробила новий закон “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я і благополуччя тварин”. Чиновники вважають, що він знизить рівень корупції під час перевірки якості продуктів.
З 4 квітня 2018 року контроль за якістю продуктів харчування в Україні буде спрощено. Про це заявив «Першому Діловому телеканалу» генеральний директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, повідомляє АgroРolit.com.
Нагадаємо, що з 1 січня 2018 року січня Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) планує виходити на перевірки через 2—3 дні після скарг.
Магазини, які торгують продукцією, що має довготривале зберігання, перевірятимуть в останню чергу. Першими в списку перевірки опиняться ті заклади, де продають свіжі продукти, які швидко псуються. Тобто контроль якості продукції буде здійснюватися відповідно до рівня небезпеки для здоров’я населення.
За словами Олексія Дорошенка, тепер інспектори Держпродспоживслужби не ходитимуть на підприємства, а закуповуватимуть товари в роздрібних магазинах і передаватимуть їх в державну лабораторію, де з’ясовуватимуть чи відповідає склад продукту переліку, заявленому на упаковці.
Інспектор Держпотребслужби наділений правами тимчасово заборонити виробництво та обіг товарів, якщо виявить фактори ризику для життя людини. Також передбачено штрафні санкції розміром до 70 тисяч гривень залежно від правопорушення.
Хотів би нагадати, що у нас досить ефективно система захисту прав споживача працювала до 2014 року, поки не були ці органи реформовані. І на їх місці створено Держпродспоживслужбу. І одночасно тоді був введений мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу… Це було дуже позитивно спочатку. Але потім недобросовісні виробники почали розуміти, що щоб ти не клав до продукції, належним чином тебе не перевірять… Зараз же до складу перевіряючих будуть включати громадські організації, а сам момент покупки товару конкретного виробника в мережі магазинів – фіксувати на камеру, – сказав генеральний директор Асоціації постачальників торговельних мереж.
Він пояснив, що з 4 квітня набуває чинності закону «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я і благополуччя тварин», який встановлює нові норми.