ЄС ХОЧЕ ВИДІЛИТИ УКРАЇНІ МІЛЬЯРД ЄВРО: Є ЖОРСТКІ ВИМОГИ ТА ТІ, ХТО ЦЕ ВСЕ МОЖЕ ЗАБЛОКУВАТИ

Остаточно рішення у Євросоюзу про макрофінансову допомогу ще не ухвалили.

Європейська комісія готова надати Україні ще один транш на суму в мільярд євро. Про це в середу, 28 лютого, в своєму Twitter повідомив брюссельський кореспондент “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк. За його даними пропозицію, швидше за все, буде відправлено до Ради Європи і Європейський парламент на наступному тижні. Якщо все буде добре, перший транш може бути виплачений у липні-вересні, – написав він.

Україна отримає нову програму фінансової допомоги від ЄС. Вчора Європейська комісія погодила нову програму макрофінансової допомоги.

Програма макрофінансової допомоги – це фактично позика, кредит на великий термін, 15 років, під низький відсоток. Але ці гроші доведеться повертати. Якщо Євросоюз їх все-таки надасть. Тому що сьогоднішнє рішення Європейської комісії — це ще не виділення грошей. Єврокомісари погодилися виступити із пропозицією нової програми макрофінансової допомоги. Далі буде сама пропозиція, напевно наступного тижня, і тривала процедура затвердження. Про це повідомляє кореспондент “Радіо Свобода” Григорій Жигалов, ідеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

За прогнозами віце-президента Єврокомісії Валдіса Добмровскіса, найбільш реальний термін, коли Україна може отримати перший транш, — це вересень. Рішення мають затвердити в Європарламенті та в усіх країнах ЄС. А тут, теоретично, можуть виникнути труднощі. Приміром, Угорщина обіцяла блокувати співпрацю України та ЄС через закон “Про освіту”, де їй не подобається мовне питання.

Але і це не все. Україна має виконати низку вимог, щоби отримати гроші. Минулого року третій транш (600 тис. євро) подібної програми макрофінансової допомоги Київ так і не зміг отримати, оскільки не виконав необхідні вимоги. Вони здебільшого стосуються питань боротьби з корупцією. Тепер ті самі вимоги перенесені в нову програму, і їх необхідно виконати, щоби отримати перший транш у 500 мільйонів євро.

Більше читайте тут: https://tsn.ua/groshi/yes-hoche-vidiliti-ukrayini-milyard-yevro-ye-zhorstki-vimogi-ta-ti-hto-ce-vse-mozhe-zablokuvati-1117050.html

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *