Якщо нам диктують, як розпоряджатися своїм лісом, яка ж ми незалежна країна? – Борейко

Заяви Жана-Клода Юнкера про те, що Україна отримає 600 мільйонів євро за скасування мораторію на вивезення лісу в ЄС залишаються поки тільки заявами, але є і закон України. Про це в етері “17 News” повідомив директор київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

“Верховна Рада, наскільки я знаю не збирається скасовувати закон. Якщо ми говоримо, що Україна незалежна, то чому ми повинні робити те, що нам диктують і як нам розпоряджатися своїм лісом, яка ж тоді ми незалежна країна?”, – Задався питанням експерт .

“Згідно з угодами СОТ, кожна країна має право оголошувати заборону на вивезення природних ресурсів, які різко скорочуються. Тому, ми діємо в правовому полі. Тим більше транш потім все одно треба буде віддавати і користі від того, що віддамо ліс мало. Ми тепер сидимо в борговій ямі, а ліс – це наше багатство, тому нам набагато вигідніше свою власну промисловість розвивати. Тим більше, що тільки за півроку 2016 року прибуток до бюджету збільшилася на 20% від української деревообробки. а це і додаткові робочі місця і так далі. Тому нам дуже вигідно розвивати свою деревообробку, а не торгувати і продавати необроблену деревину в Європу “, – розповів Борейко.

Нагадаємо, за підсумками саміту “Україна-ЄС” в Брюсселі президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Україна згодна скасувати заборону на експорт лісу. Замість цього наша країна отримає обіцяний транш в 600 мільйонів євро.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *