Як зберегти психологічну рівновагу і внутрішній баланс

Тривога за майбутнє (своє, своїх рідних та своєї країни), розгубленість – це абсолютно нормальні почуття, коли є соціальна невизначеність і політична напруга. Вам може бути важко сконцентруватися на конкретних справах та виконанні буденних задач.

Як справитись з таким станом і вберегти своє здоров’я?

Зрозумійте свої почуття

Прислухайтесь до своїх почуттів і, головне, не бійтеся їх. Розуміння своїх почуттів дає змогу якнайшвидше шукати шляхи відновлення душевної рівноваги.

Намагайтесь не піддаватись паніці і не створюйте паніку

Намагайтеся зберігати критичність мислення, намагайтеся не емоційно, а інтелектуально оцінити ситуацію, будьте максимально уважними та сконцентруйте увагу на тому, що ви можете корисне робити.

Підтримуйте зв’язки з близькими

Не важливо, чи поділяєте ви політичні уподобання, ви зможете подискутувати про них пізніше, коли знизиться напруга. Не позбавляйте один одного підтримки, не відмовляйте один одному в увазі і доброму слові.

Знайдіть собі корисне заняття

Спокій і рівновага гарантовано підтримується, якщо у людини є чим зайнятися, особливо, якщо це заняття потрібно й іншим людям. Краще, якщо це заняття є частиною своєї життєвої місії. Як перефразував Віктор Франкл Фрідріха Ніцше: “Той, хто знає навіщо жити, може витримати майже будь-яке як” (V.Frankl, 1946).

Вчасно їжте і відпочивайте вночі

Обов’язково снідайте та обідайте, вживайте побільше сезонних овочів та фруктів.

Нічний сон дає змогу відновити сили, позитивно відображається на самопочутті.

Якщо ви нездужаєте – зверніться за медичною допомогою

Не запускайте хворобу, в стресі організм використовує свої ресурси швидко, і його потрібно підтримувати. Якщо ще не обрали свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра – зробіть це.

Якщо ви відчуваєте пригніченість, дратівливість, напругу, тривогу, якщо у вас порушився сон, якщо ви не справляєтеся з емоціями – зверніться за допомогою

Якщо вам важко, зверніться по допомогу до тих, кому ви довіряєте і хто може підтримати вас: це можуть бути друзі, близькі, колеги, навіть просто оточуючі, дозвольте собі відчути їх турботу. Якщо така підтримка не допомагає, або її немає – зверніться до психологів, які знаходяться в кабінеті 20 Головного управління Національної поліції в Київській області або психотерапевта, вони допоможуть вам впоратися оптимальним чином.

Психічне здоров’я важливе! Бережіть себе та своїх близьких.

Відділ комунікації поліції в Київській області