Як перевірити якість газу, що поставляється в житлові приміщення

У грудні 2017 року ПАТ «Укртрансгаз» проаналізували фізико-хімічні показники природного палива, яке поставлялося в оселі українців. Про це пише портал domik.ua.
За інформацією компанії, у всіх областях України якість газу відповідало встановлених нормам. Як стало відомо, найбільш високі показники були зафіксовані в Харківській області – 8295 ккал / куб. м. Найбільш низькі показники спостерігалися в частині Донецької області 8089 ккал / куб. м. Аналогічна ситуація зафіксована в листопаді 2017 року.

За інформацією ПАТ «Укртрансгаз»

Як перевірити якість газу, що поставляється в житлові приміщення

Аналіз газу проводився в 65 вимірювальних хіміко-аналітичних лабораторіях, які знаходяться в різних куточках України на ключових вузлах газотранспортної системи і атестовані відповідно до вимог чинного законодавства.

У компанії повідомили, що ПАТ «Укртрансгаз» здійснює тільки транспортування газу і не впливає на якість природного палива.

Як перевірити якість газу, що поставляється в житлові приміщення

У Національній комісії з держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг повідомили про правила перевірки якості природного газу. При отриманні письмової заяви від споживача оператор газорозподільної системи (ГРС) повинен протягом 5 днів надати копії паспорта фізико-хімічних показників природного палива за останній місяць. «Перевірка величини тиску і якісних показників газу здійснюється оператором ГРС на підставі письмової заяви споживача. При наявності заяви компанія повинна направити представника протягом двох робочих днів у містах та п’яти календарних днів у сільській місцевості для перевірки якості газу », – говориться в повідомленні НКРЕКУ.

Споживач має право провести аналіз фізико-хімічних показників природного палива в незалежній хімічної лабораторії за свій рахунок. Згідно з главою 2 розділу VIII «Кодексу газорозподільних систем», якщо за результатами перевірки величина тиску і якісних показників оператором ГРС буде підтверджений факт відхилення від встановлених норм, проводиться перерахунок вартості енергоресурсу.