Як і за що можна отримати компенсацію від влади: це може зробити кожен українець

Дізнайтеся, як отримати компенсацію від держави

Що це таке?

Податкова знижка – це підтверджена документами сума (вартість) витрат, які ви понесли на придбання товарів (робіт, послуг) протягом звітного року, і на яку вам дозволяється зменшити свій загальний річний оподатковуваний дохід за цей же рік.

Якщо ви правильно оформите документи, то протягом 60 днів вам перерахують гроші, які вам належать.

Хто може скористатись даною послугою?

Існує чіткий перелік послуг, за які ваші витрати повертаються:

— якщо ви платите за навчання; втім, витрати на військову кафедру та інші додаткові курси в університеті при отриманні знижки не враховуються;

— покриваєте витрати за лікування у приватних клініках;

— придбали доступне житло і оформили на нього кредит, але тільки за умови, якщо ви офіційно проживаєте в квартирі чи будинку, який купили;

— встановлюєте в автомобілі газове обладнання або вирішили переобладнати двигун під біопаливо;

— робите благодійні внески, відрахування в недержавні пенсійні фонди, накопичувальне страхування життя, послуги реабілітаційних центрів і протезування. І навіть штучне запліднення та усиновлення дитини. За все це також можна отримати “податкову знижку”.

Сума, яку можна повернути залежить не тільки від витрачених коштів, а й зарплати, з якої сплачуються податки. Проте, якщо ви є фізичними особами-підприємцями, податкова знижка не надається.

Які документи потрібно подати?

Наприклад, якщо ви хочете отримати компенсацію за витрати на навчання дитини, вам знадобиться: свідоцтво про народження дитини (щоб довести державі, чия це дитина), паспорт, ідентифікаційний код батьків та дитини, договір про навчання, платіжки за навчання, довідка про доходи (що з зарплати дійсно відраховувалися податки) та довідка з банку про картковий рахунок (куди повинні повернути гроші).

Ці документи потрібно подати до сервісного центру податкової інспекції, де необхідно буде заповнити декларацію, і чекати не більше 60 днів на повернення грошей.

Які терміни надаються для подачі документів?

Якщо вашою метою є отримання податкової знижки, то  декларація може подаватися протягом року, наступного за звітним. Наприклад, для отримання податкової знижки за 2017 ви можете подати декларацію до 31 грудня 2018 року.

І візьміть до уваги, якщо ви не подали документи вчасно, то на наступний період така можливість не переноситься (відповідно до п.п.166.4.3 п.166.4 ст.166 ПКУ). Наприклад, якщо ви не оформили податкову знижку за 2016 рік, то зараз її оформити вже не можна. Це було можливо тільки в 2017 році.