Loading...

Вищий госпсуд відібрав у російських інвесторів “Запорізький алюмінієвий комбінат”

Суд задовольнив позов Генпрокуратури до інвесторів за невиконання ними умов договору купівлі-продажу

Вищий господарський суд задовольнив позов Генеральної прокуратури до російських інвесторів і повернув ВАТ “Запорізький алюмінієвий комбінат” у власність держави. Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

Згідно з повідомленням, в лютому 2001 року між Фондом держмайна України і ЗАТ “АвтоВАЗ-Інвест” був укладений договір купівлі-продажу пакета акцій ВАТ “ЗАлК”, за умовами якого, крім зобов’язання покупця сплатити ціну пакета акцій, також передбачалося обов’язкове погашення їм боргів приватизованого підприємства, а саме, довгострокових зобов’язань товариства перед Державним експортно-імпортним банком України за кредитною угодою на суму понад 75 млн доларів. У той же час покупці контрольного пакета акцій ВАТ “ЗАлК” – ЗАТ “АвтоВАЗ-Інвест” (Росія) і компанія VELBAY HOLDINGS LIMITED (Кіпр) уникали виконання інвестиційних зобов’язань перед державою з погашення заборгованості товариства за вищевказаною кредитним договором. Зазначені обставини послужили підставою для пред’явлення Генеральною прокуратурою України відповідного позову.

У свою чергу, російські компанії подали апеляцію з вимогою переглянути рішення госпсуду Києва за нововиявленими обставинами. Однак Вищий господарський суд України, погодившись з доводами Генеральної прокуратури України про безпідставність такої заяви, 27 вересня 2016 року залишила в силі рішення судів про розірвання договорів купівлі-продажу 68,01% акцій ВАТ “Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат” вартістю за договором більш 380 млн гривень і повернення їх у власність держави.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *