Вишеградська четвірка виступила проти будівництва Північного потоку-2

Президенти країн “Вишеградської четвірки” (Польща, Чехія, Словаччина та Угорщина) виступають проти будівництва газопроводу “Північний потік-2”, який є політичним проектом і не має ніякого економічного обґрунтування. Про це в суботу в польському Жешуві під час прес-конференції за результатами зустрічі президентів “Вишеградської четвірки” заявив глава польської держави Анджей Дуда, передає Укрінформ.

“Позиція наших країн є однозначною: всі президенти підтримують позицію про відсутність економічного обґрунтування для цієї інвестиції (” Північний потік-2 “- ред.). Зате є переконання, що ця інвестиція має політичний характер, і, перш за все, її реалізація зашкодить процесу створення ефективного Енергетичного союзу в Європі “, – підкреслив Дуда.

Як зазначив польський лідер, “Північний потік-2” не сприятиме конкуренції для поставки газу в Європу, а буде давати значну перевагу одній стороні – “постачальнику зі Сходу, яким є” Газпром “, тобто Росія”.

Нагадаємо, “Північний потік-2” – це розширений проект газопроводу “Північний потік” з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря, загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу в рік. Планувалося, що реалізацією проекту займеться спільна компанія (СПК) New European Pipeline AG, в якій Газпрому належить 51%, німецьким E.ON і BASF / Wintershall, англо-голландської Shell і австрійської OMV – по 10% кожної, французької ENGIE – 9% .

Проект “Північний потік-2” створили після закриття проекту газопроводу “Південний потік”, який повинен був доставляти російський газ в Південну Європу в обхід України. Після того, як Європейська комісія його заблокувала, Росія спроектувала ще один проект газопроводу – “Турецький потік”.