ВСТАНОВЛЕНО ОБЕЛІСК ЗАГИБЛИМ ГОРОДИЩАНАМ

Старші люди пам’ятають, що до 1960 року було на мапі мальовниче село Городище, в якому налічувалося 160 дворів. У 1960-70 рр із прийняттям рішення про встановлення Канівської ГЕС виселили багато сіл, серед яких і Городище. Вся та краса, дуби, луги, озера, тоді залили водою. Тепер це Канівське водосховище.

Всі мої колишні односельчани роз’їхалися по Україні, але більшість з них осіли тоді у Циблях Переяслав-Хм. району. До цього часу про загиблих воїнів (1941-45 рр.) з нашого рідного Городища не згадували і пам’ять їх належно не вшановувалася.

Тому в цьому році з ініціативи Володимира Коваленка та за підтримки підприємця Володимира Стаценка (за власні кошти) ми організували та придбали обеліск загиблим під час Великої Вітчизняної війни городищанам. З допомогою односельців Михайла Шостака, Сергія Ющенка, Леоніда Боровика та Василя Спіжового до Дня Перемоги цей обеліск було встановлено.

І ось 9 травня в центрі села Циблі поблизу обелісків загиблим з інших затоплених сіл (В’юнище, старі Циблі, Козинці, Зарубинці) в урочистій обстановці було відкрито ще один — городищанам. Відтепер кожен з нас має можливість вшанувати і колишніх земляків, які віддали свої життя захищаючи Вітчизну.

Окрема подяка голові сільської ради села Циблі Сергію Дяченку та військовому комісару Олександру Озірному за наданий дозвіл установити цей обеліск та затвердження інформації щодо загиблих в 1941-1945 рр (всього їх 60 чоловік).

Володимир СТАЦЕНКО, с. Циблі

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *