Встановлення вітрогенераторів в океані забезпечить енергією весь світ

Вітряна станція розміром з півтори Гренландії, встановлена ​​в океані, зможе повністю задовольнити потреби людства в електроенергії, стверджують американські вчені.
Про це повідомляє Proceedings of the National Academy of Sciences.
Для наземної вітрової енергетики існують певні обмеження: через природні і рукотворні об’єкти, від гір до будинків, на суші створюється тертя, що уповільнює швидкість вітру. Також, коли одні турбіни поглинають частину енергії вітру, до інших він може просто не дійти. Швидкість вітру над океаном до 70% вище, ніж на суші. Крім того, в середніх широтах шторми регулярно переносять потужну енергію вітру з великих висот – а, значить, вітрогенератори зможуть захопити більше енергії.
За розрахунками дослідників, станції, встановлені в океані, можуть виробляти як мінімум в три рази більше електроенергії. Так, щоб забезпечити електрикою все людство, досить було б вітряної електростанції площею 3 млн кв. км.
Розрахунки поки носять теоретичний характер. Так, не всі вітри однаково сильні в усі пори року, а технології захоплення їх енергії в таких масштабах і передачі її на берег поки що не існує.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *