Всі спроби ОБСЄ створити місію з контролю кордону на Донбасі блокує Росія – США

Як повідомляє  Укрінформ з посиланням на очільника місії США при ОБСЄ посла Джеймса Гілмора під час прес-конференції за результатами 26-го засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ у Братиславі, Росія блокує будь-які зусилля ОБСЄ щодо створення українсько-російської спостережної місії на кордоні украънського Донбасу з РФ, яка б запобігла незаконному перевезенню боєприпасів чи незаконній контрабанді через кордон.

“Росія блокує будь-які зусилля ОБСЄ щодо створення українсько-російської спостережної місії на кордоні, яка б запобігла незаконному перевезенню боєприпасів чи незаконній контрабанді через кордон”.

Американський дипломат зазначив, що Росія не виконує положення Гельсінкського акту, яким по суті було закладено основи ОБСЄ. І прикладами, проявом цього є агресія проти України, Грузії, порушення прав людини тощо.

 За його словами Росія блокує будь-які спроби держав-учасниць ОБСЄ зробити заяву Ради міністрів ОБСЄ, яка триває проти України, оскільки Росія користується принципом консенсусу в Організації і не дає іншим учасникам висловитися і засудити порушення міжнародного порядку.