ВР затвердила створення нових районів в Україні
Верховна Рада прийняла проєкт постанови про створення та ліквідацію районів у Україні.
За документ №3650 проголосували 238 народних депутатів. З них “Слуга народу” – 213, група “Довіра” – 11, група “За майбутнє” – 8, позафракційні – 6, ОПЗЖ, “Європейська солідарність”, “Батьківщина” і “Голос” не дали жодного голосу.
ВР затвердила створення нових районів в Україні
Згідно з прийнятою постановою в Україні ліквідують 490 районів і створять 138 нових районів. З них 17 на тимчасово окупованій території Криму, Донецької та Луганської областей.
У тексті документа зазначено, що кордони районів встановлюються по зовнішньому кордоні територій сільських, селищних, міських територіальних громад, що входять до складу відповідного району.
Відзначається, що в ліквідованих районах більше не проводяться вибори місцевих депутатів.
У постанові говориться, що ліквідацію та утворення районів на території Криму і ОРДЛО проведуть після повернення цих територій під загальну юрисдикцію України.
Зокрема, у Київській області ліквідували: Баришівський, Білоцерківський, Богуславський, Бориспільський, Бородянський, Броварський, Васильківський, Вишгородський, Володарський, Згурівський, Іванківський, Кагарлицький, Києво-Святошинський, Макарівський, Миронівський, Обухівський, Переяслав-Хмельницький, Поліський, Рокитнянський, Сквирський, Ставищенський, Таращанський, Тетіївський, Фастівський, Яготинський райони.
У постанові зазначено, що кордони районів встановлюються по зовнішньому кордоні територій сільських, селищних, міських територіальних громад, що входять до складу відповідного району.
Також, за попередніми оцінками, як повідомляє РБК, зменшення кількості районних рад призведе до зниження витрат місцевих (районних) бюджетів: у 2021 році – на 1,4 млрд грн, у 2022 році – на 1,4 млрд грн, а в 2023 році – на 1,5 млрд грн.
ВР затвердила створення нових районів в Україні
Зазначимо, намір влади ліквідувати, на їхню думку, “зайві” райони у Київській області та й по всій Україні викликав обурення у багатьох українців та спричинив безліч дискусій і суперечок. Зокрема, на Київщині це вилилося в численні пікетування урядових будівель та Верховної Ради жителями міст, незадоволених майбутнім новим поділом на райони, яких у підсумку має стати значно менше у порівнянні із сьогоденням. Так, днями жителі Переяслава пікетували ВР із вимогою залишити Переяславський район.