ВР готує три законопроекти про запровадження мінімального податкового мінімуму на сільськогосподарські землі

Верховна Рада України готується до запровадження мінімального податкового мінімуму на сільськогосподарські землі. Він має вивести з тіні 12 млн га землі, яка обробляється бізнесом. Деталі та переваги кожного з законопроектів читайте на AgroPolit.com у публікації Податковий мінімум на сільськогосподарські землі: як вивести з тіні 12 млн га?

У комітеті з питань аграрної та земельної політики ВР є три законопроекти: №3131 (автори – Микола СольськийОлег ТарасовМар’ян Заблоцький, Павло Халімон та інші депутати), 3131-1 (автори – Олег ТарасовІван ЧайківськийДмитро Соломчук) та 3131-2 (автор – Данило Гетманцев, розповів голова комітету Микола Сольський.

Великий блок – детінізація сільськогосподарських земель… Під тіньовим обробітком землі мається на увазі виготовлення с/г продукції на земельних ділянках, які фактично орендуються, але щодо яких не оформляються договори орендиє. В такому випадку орендна плата виплачується готівкою, з неї не сплачують податок на доходи фізичних осіб, військовий збір. Як наслідок, вирощена продукція за такою схемою не декларується та не оподатковується, продається теж за готівку», — зазначив Сольський.

Один з авторів законопроекту №3131-1 секретар комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, народний депутат із групи «За майбутнє» Іван Чайківський вважає за необхідне створення механізму, за якого сумлінні платники можуть мати менше податкове навантаження. В разі ухвалення законопроекту мінімальне податкове надантаження складе 1200-1400 грн на 1 га.

Втрати бюджетів всіх рівнів від недоотримання податків та інших платежів становлять 6-22 млрд грн на рік… Всі ці кошти можна і треба вводити в легальний обіг. Суть законопроекту: ми підвищуємо ставку земельного податку до 3-4%, але даємо можливість її знизити аж до 1% за рахунок сплати інших податків (ПДФО від продажу с/г продукції або ПДФО орендодавців та працівників ( для платників ЄП) або єдиного податку третьої групи, або податку на прибуток підприємства)»,  – розповів Чайківський.

Нагадаємо, на думку Заблоцького мінімальне податкове навантаження на гектар має становити приблизно 1,5 тис. грн.