На українському ринку праці дуже не вистачає кваліфікованих робітників. Про це в інтерв’ю “Обозревателю” повідомила міністр освіти України Лілія Гриневич.
“На ринку праці дуже не вистачає кваліфікованих робітників, тому потрібно розвивати професійно-технічну освіту. Подивимося на розвинені європейські країни. У Голландії, наприклад, 70% випускників здобувають професійно-технічну освіту. А у нас 80% випускників йдуть до вузів”, – зазначила Гриневич.
За її словами, вища освіта необхідна, і важливо, щоб до неї був доступ, але це не означає, що потрібно забути про професійно-технічну освіту.
“Ця система була в дуже серйозному занепаді. Протягом останніх двох років ми намагаємося її модернізувати: забезпечуємо сучасним обладнанням, створюємо центри професійно-технічної освіти тощо. Отримання першої робітничої професії – серйозна соціальна подушка. У людини вже є” хліб “в руці.А потім ніхто не заважає йти здобувати вищу професійну освіту”, – підсумувала Гриневич
До речі, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що отримання диплома про вищу освіту є не обов’язковим для кожного українця.
Таку заяву Гройсман зробив 1 вересня, у День знань, в київському навчальному комплексі “Ерудит”.
“Не обов’язково необхідно, щоб всі мали вищу освіту. Я вважаю, що не кожен може бути вченим і не кожній людині потрібна вища освіта”, – сказав він. Пре м’єр-міністр наголосив, що стереотип про необхідність мати диплом про вищу освіту склався ще в 90-х роках. “Зараз диплом не є перевагою, оскільки в першу чергу необхідно мати знання і вміти реалізувати себе в реальному секторі”, – додав Гройсман.
Переглядів: 1 962