Вілла за більш € 40 млн, акції на $ 100 млн – в МВС показали схеми Льовочкіна

Екс-глава Адміністрації президента Януковича, народний депутат від “Опозиційного блоку” Сергій Льовочкін через підконтрольні йому офшорні компанії легалізував частину злочинних коштів шляхом придбання нерухомості в різних країнах світу. Про це повідомляє сайт МВС

У відомстві повідомили про розслідування кримінального провадження за фактом фінансування тероризму та підробки документів. У червні 2017 Генеральна прокуратура визначила підслідність справи Головному слідчому управлінню Національної поліції.

“У ході розслідування встановлено, що Льовочкін С.В. і Фірташ Д.В, яким підконтрольне GDF MEDIA LIMITED, в 2015 році здійснили перерахування ста мільйонів доларів США на користь ВАТ” Перший канал “(Російська Федерація) в якості оплати за удавану операцію з придбання 29% акцій ЗАТ “Телеканал Інтер”, – заявили в МВС.

Надалі частина акцій ПрАТ “Телеканал Інтер” вивели на зареєстровану на території Республіки Кіпр компанію OSKARO INVESTMENTS LIMITED, 100% акцій якої належить Льовочкіну.

У МВС нагадали, що вартість акцій компанії складає більше ніж 2 млрд 609 млн грн. або $ 100 млн.

“Разом з тим, під час перевірки джерел походження зазначених коштів встановлено, що з 2010 по 2014 рік Льовочкін займав посаду глави Адміністрації президента, а з 2014 року по теперішній час є народним депутатом і також не займається підприємницькою діяльністю. Офіційні доходи, як державного службовця, в період з 2014 по 2016 рік складають 334 046,82 грн.

Тобто, в даний час Сергій Льовочкін має у власності акції компанії на суму, яка більш ніж сім тисяч разів перевищує його офіційно задекларовані доходи за останні три роки “, – вказали у відомстві.

Крім того розслідуються інші епізоди можливої ​​протиправної діяльності посадових осіб медіа групи ІНТЕР, заявили в МВС і опублікували схему “можливого ухилення від сплати податків” Льовочкіним.

Сергій Льовочкін керував Адміністрацією президента Віктора Януковича з 2010-го по 2014 рік. На позачергових виборах до парламенту йшов 12-м від “Опозиційного блоку”. Став народним депутатом.