Весняне рівнодення 2018: що потрібно робити в цей день

Ще з давніх часів день весняного рівнодення був у пошані у наших предків. І навіть у наш час безліч людей по всьому світу з радістю зустрічають перше весняне свято.

Дата настання весняного рівнодення

День весняного рівнодення вважається досить важливою подією, адже являє собою унікальне природне явище, вся суть якого зводиться до астрономічним процесів руху Сонця і Землі. Так, у всіх країнах світу ніч по тривалості стає рівною дня.

З найдавніших часів у людей у пошані були 4 ключові точки річного циклу, згідно з яким вони будували своє життя: літнє і зимове сонцестояння, а також весняне і осіннє рівнодення. Кожна точка вважалася сакральної, адже саме після її настання все в природі змінювалося.

У 2018 році весняне рівнодення і сонцестояння настане 20 березня о 16 годині 15 хвилин за Гринвічем.  Крім астрономічного явища, це ще й свято, яке сягає корінням далеко в історію і має безліч звичаїв і традицій

Весняне рівнодення означає початок справжньої весни, поворот в річному циклі. Про природне явище День весняного рівнодення 2018, про слов’янські витоки свята, чому весняне рівнодення мало таке важливе значення, як його прийнято відзначати, читайте про звичаї та прикмети цього дня. Ви дізнаєтеся, чому потрібно пекти млинці в цей день і готувати печива-жайворонки.

Споконвіку день весняного рівнодення вважався магічним, існувало безліч ритуалів, пов’язаних з цим днем.

Астрономічно в день весняного рівнодення Земля займає таке положення щодо Сонця, що його промені падають під прямим кутом на екватор. День стає дорівнює ночі.

Весняне рівнодення у слов’ян мало сакральне значення. Два дня в році, осіннє і весняне рівнодення – це поворотні моменти року. Все в природі починає стрімко змінюватися. Навесні природа оживає і починається новий цикл.

 Вважалося, що в день зимового сонцестояння Сонце народжується, а вже в день весняного рівнодення настає його зрілість, бог Сонця набирає силу, щоб відродити всю природу. Настає весна, яка розбудить рослини до життя.

Пекли печива або булочки у формі пташок.

день весеннего равноденствия жаворонки

Ці частування називаються теж «жайворонки», як і свято. В язичництві жайворонки вважалися символами весни. Птахів пригощали крихтами від печива.

Ще одна гарна традиція на рівнодення. До колеса прив’язували різнокольорові стрічки, а потім підпалювали його і котили з гори вниз до річки. Неначе це сонце котиться по небу.

Весняне рівнодення: звичаї

За повір’ями, в день рівнодення встановлюється особливий зв’язок між світом людей і вищими силами. Саме в цей день можна було загадати бажання, і воно повинно було збутися.

Всередину «жайворонків» клали предмети-символи.

Гудзик означала новий одяг, монетка – прибуток.

У цей день потрібно було вмитися і облитися холодною водою – щоб бути здоровими весь рік. А млинців пекли стільки, щоб нагодувати ними всіх гостей. Вірили, скільки млинців спечеш, стільки буде сонячних днів в році.

Самі млинці нагадують за кольором і формою сонце. Але важливо ще було цікаво спостерігати, як саме дівчина пече млинці. Якщо перший млинець виходив вдало, що скоро бути їй посватав. Потім потрібно стежити, хто візьме цей перший млинець, щоб з’їсти. Якщо чоловік, то першим народиться у неї хлопчик, якщо жінка – то дівчинка.

Зустрічати свято потрібно весело, щоб весь рік був безтурботний і радісний.

На булочках-жайворонках, які ще називають «кулики», прийнято і гадати. А частина печива потрібно згодувати домашнім улюбленцем, щоб не хворіли. Булочки розкладали по деревах і в затишних місцях у дворі – щоб був хороший урожай і достаток будинку.

День весняного рівнодення: народні прикмети

У день рівнодення стежать за погодою, щоб дізнатися, якою буде весна. Можна визначити погоду на найближчі сорок днів.

Якщо тепло 20 березня, то заморозків вже не буде.

Потрібно стежити за хмарами. Якщо вони швидко пливуть по небу і високо, погода буде хорошою.

А ось якщо на день весняного рівнодення трапляється заметіль і сніг лягає на поле хвилями – це віщує хороший врожай хліба і овочів.

Перше, що важливо зробити в день весняного рівнодення, – це зайнятися прибиранням житла. Необхідно ретельно прибрати і звільнитися від усього, що вже не потрібно. Переберіть старий одяг, посуд, косметику і т. Д. Швидше за все, ви знайдете, що можна викинути. А якщо вам шкода викидати свої речі, то віддайте їх комусь або акуратно складіть в пакети і поставте біля сміттєвого контейнера. Обов’язково знайдуться люди, яким вони можуть знадобитися. Таким чином ви очистите свій будинок від старої і непотрібної енергетики, зробите добру справу для нужденних і звільните місце в своєму житті всього нового і позитивного.
У день весняного рівнодення слід планувати своє майбутнє. Робити це потрібно на папері. Є кілька правил, яких варто дотримуватися: формулюйте свої плани чітко, до дрібниць; складайте свої плани в позитивної формі (подумки уявляйте, що ви вже маєте те, що хочете); проставляйте дату, до якої ви хотіли б здійснити бажане.
Також в день весняного рівнодення потрібно позбутися негативних думок. Складіть на папері список всього, що хвилювало вас в минулому році, і спаліть його. Цей ритуал звільнить вас від негативу.

Ще в цей день потрібно очистити своє тіло. Ви можете просто прийняти душ або полежати в гарячій ванні із запашною піною. Дуже важливо: в день весняного рівнодення можна продовжити свою молодість! Всі косметичні процедури вплинуть на шкіру і красу особливо сильно. Так що саме час зробити маску для обличчя та волосся.
Ні в якому разі не можна злитися. Дуже уважно поставтеся до своїх думок, адже вони можуть вплинути на вас самим непередбачуваним чином. Тому контроль негативних думок сьогодні дуже важливий.
У цей день наші пращури влаштовували яскраве і веселе свято. Вони готували багато смачних, але пісних страв, веселилися і раділи рівноденню. Тому і нам слід постаратися провести цей день якомога яскравіше і веселіше. Більше посміхайтеся, жартуєте, слухайте енергійну і веселу музику
І ще в день весняного рівнодення слід прощати. Якщо у вашому житті є люди, яких ви не можете за щось пробачити, то обов’язково постарайтеся зробити це сьогодні. Ось побачите, ваше життя від цього зміниться тільки на краще!

Мрійте. День весняного рівнодення володіє потужною енергетичною силою і Всесвіт може здійснити будь-яке ваше бажання.

Однак, замало просто мріяти. Спочатку треба здійснити “ритуал”. Продумайте найзаповітніші 9 бажань. 9 – це магічне число.  І запишіть мрії на аркуші паперу красивим, розбірливим почерком. Прочитайте їх вголос. І заховайте папірець в потаємному місці.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *