Версія університету Шевченка у справі розтрати 60 мільйонів гривень

Київський національний університет імені Тараса Шевченка опублікував власну версію подій у справі розтрати 60 мільйонів гривень, отриманих від уряду Іспанії за Кіотським протоколом. Про це повідомив Центр комунікацій КНУ імені Тараса Шевченка

В університеті Шевченка підтвердили, що Нацполіція відкрила провадження за матеріалами СБУ щодо фінансування робіт з енергозбереження корпусів університету за кошти Кіотського протоколу.

Зазначається, що на замовлення КНУ розробили два проєкти з ремонту двох корпусів закладу освіти. На їх реалізацію спеціальним фондом державного бюджету було затверджено 172 326,1 тис. грн. у 2018 році.

Проте восени 2019 року, через реорганізацію Мінекології, яке виступало розпорядником коштів уряду Іспанії, виникла затримка у фінансуванні. Саме це потягло за собою затримку робіт. У кінці ж минулого року роботи знову були припинені через відсутність фінансування з боку Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Хоча в університеті стверджують, що значний відсоток робіт було виконано. Наприклад,в одному з корпусів фасад утеплили на 60% та замінили майже 100% вікон. Результати ремонту, пояснюють в КНУ, пройшли перевірку зовнішнім технічним наглядом.

На початку червня 2020 року в університеті відбулась нарада, де було вирішено скоригувати проєкти без змін до кошторису й початкової суми проєкту. Вказані пропозиції були надіслані Міністерству захисту довкілля та іспанській стороні, запевняють в університеті.

У поліції ж вважають, що нові пропозиції не були погоджені із іншими сторонами, а необхідність у їх проведенні взагалі була відсутня.

В КНУ стверджують, що ніколи не зупиняли робіт з термомодернізації з власної ініціативи, а також не вносили зміни до проєктної документації та кошторису. Версія поліції полягає в тому, що університет порушив умови технічної документації та терміни проведення ремонтних робі.

В закладі вищої освіти назвали звинувачення необґрунтованим та такими, що паплюжать репутацію університету.

“Лише фахова, неупереджена перевірка покаже справжній стан справи. Ми впевнені, що її об’єктивні висновки знімуть підозру, але, на жаль, не відшкодують репутаційних втрат”, – підсумували у Центрі комунікацій КНУ.

Нагадаємо:

Національна поліція відкрила провадження через розтрату 60 мільйонів гривень, які Київський національний університет імені Тараса Шевченка отримав від уряду Іспанії згідно з Кіотським протоколом.