В Україні можуть повернути обов’язкові техогляди: що відомо

З 1 січня 2022 року в Україні можуть повернути обов’язкові регулярні техогляди транспортних засобів.

Законопроект, що містить відповідні норми, 8 жовтня на своєму офіційному сайті оприлюднило Міністерство інфраструктури України.

Ініціатори пояснюють необхідність регулярної “перевірки на придатність до експлуатації” плачевною статистикою аварійності та необхідністю приведення норм українського законодавства до європейських.

Відповідно до проекту, такий огляд повинен проводитися на акредитованих СТО спеціально підготовленими експертами, що мають свою печатку. При виявленні недоліків повинен призначатися повторний огляд.

Законопроект передбачає наступний список деталей і вузлів, які необхідно буде перевірити експерту при проходженні регулярного техогляду:

  • системи гальмового та рульового керування;
  • зовнішні світлові прилади;
  • шини і колеса;
  • пропускна здатність стекол;
  • стан газобалонного обладнання;
  • ідентифікація складових частин, систем, зокрема встановленого обладнання;
  • перевірка інших елементів, що безпосередньо стосуються безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища.

Незалежно від дати останньої перевірки, техогляд повинен проводитися при реєстрації або перереєстрації транспортного засобу, його переобладнанні, зміні власника, а також у разі виїзду авто за межі України.

Також обов’язковому техогляду підлягають раніше вживанні транспортні засоби, що ввозяться на територію України.

Свідоцтво про придатність ТЗ до експлуатації додається до переліку обов’язкових документів водія. При цьому для водіїв комерційного транспорту вводиться Свідоцтво про професійну компетентність. За відсутність документів передбачений штраф на рівні 1700 гривень або позбавлення права керування до 6 місяців.

Процедура громадського обговорення триватиме до 8 листопада 2018 року. Через цей час проект повинні узгодити з Кабміном і внести в Раду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *