В Україні 10 років не затверджували програму допомоги постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС

В Україні з 2011-го року не затверджували програму допомоги постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи. При цьому в останні п’ять років число людей, які отримали інвалідність через аварію, зросло. Про це повідомляє  прес-служба Офісу омбудсмена.

Відповідну інформацію оприлюднили з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи. При цьому за останні п’ять років кількість людей з інвалідністю, чиє захворювання виявилося пов’язано з наслідками Чорнобильської катастрофи зросла на 7 600 осіб. А серед усієї кількості постраждалих від аварії на ЧАЕС їх частка зросла з 4,77% (2015-й рік) до 5,67% (2019 й рік).

Також побоювання викликає і те, що показник онкологічних захворювань серед учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС перевищує національний рівень майже на 7%. Все це при тому, що за останні 12 років кількість дорослих, які постраждали від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, зменшилася на 300 тисяч осіб, або на 20,38%.

“За останні 10 років кількість учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС зменшилася на 87 984 осіб або на 31,84 %, тобто помер майже кожний третій ліквідатор”, – відзначили в Офісі омбудсмена.

Крім того, на сторінці Офісу омбудсмена дали роз’яснення щодо гарантованих державою прав громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи у сфері охорони здоров’я.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”