Папа Римський жорстко висловився про платні послуги церквах. Ви згодні з ним?

Папа Римський Франциск відомий тим, що часто говорить те, що шокує всю Церкву і духовенство. На цей раз він напав на священнослужителів з приводу величезних сум, які вони вимагають за весілля, хрещення і перше причастя. На думку глави Церкви – смішно, що віруючі повинні платити за те, що є основою віри!

Папа Римський засудив практику стягування грошей. Він сказав, що священнослужителі в церквах перетворилися в касирів в супермаркеті, які готові на все заради прибутку. Франциск нагадав, що основне завдання духовенства вести свою благовірну службу, а не збагачувати їх. Під час меси, він зауважив, що йому дуже гидко, що: «перед тим, як увійти до церкви, перше, що ми бачимо, список цін на послуги.»

Папа розповів про свій власний досвід перед тим, як він став священиком:

«Я знав закохану пару, яка хотіла вийти заміж, але священик став причиною їхніх проблем. Молодята хотіли провести нормальну весілля, проте священик сказав їм, що у них є всього двадцять хвилин. Причина очевидна – чим більше пар, тим більше прибуток. У підсумку, молодята заплатили йому за подвійне час.»

Франциск додав, що така практика – величезний гріх. І сказав, що: «є дві речі, які народ Божий не може пробачити: священика закоханого в гроші і священика, який погано поводиться з людьми.»

В закінчення своєї проповіді, Франциск закликав віруючих боротися проти такого роду практики і не дати перетворити церкву в бізнес … За його словами, «віра і спасіння душі безкоштовні», і ніхто не повинен або може підірвати це.

Мусимо визнати, що ці сильні слова, і, на нашу думку, близькі до істини. Розкажіть нам про свій досвід, чи зустрічали Ви подібне у Вашій церкві? Ми з нетерпінням чекаємо ваших коментарів!

50 коментарів до “Папа Римський жорстко висловився про платні послуги церквах. Ви згодні з ним?

  • 11 Липня, 2016 о 12:15 am
    Permalink

    Це відбувається в кожній церкві. Правда, цінники там не висять, але всі знають тариф.

    Відповідь
  • 11 Липня, 2016 о 2:40 am
    Permalink

    Коли я приїжджаю в Україну то їду в Бучацький район що у Тернопільській області, в село Білявинці і мені рідні розказували що треба плати велику суму за те щоб священик охрестив, повінчав чи зробитв подібні до цих справ його обов’язки.

    Відповідь
    • 11 Липня, 2016 о 8:27 am
      Permalink

      Вам це рідні говорили чи Ви особисто чули цю вимогу,- це різні речі…

      Відповідь
      • 12 Липня, 2016 о 9:46 am
        Permalink

        Не робіться сліпим і глухим, це дійсно є в кожній церкві. В більшості церков вам прямо назвуть тарифи. Знати це і не боятись визнати – це різні речі…

        Відповідь
    • 11 Липня, 2016 о 10:36 am
      Permalink

      В Таурові Козівського району на Тернопіллі і ціни на дошці висять і ПЄЦУХ бере. А як до людей відноситься ….. .

      Відповідь
  • 11 Липня, 2016 о 7:00 am
    Permalink

    А ще платити треба за ісповідь і за розлучення у церквах на украіні у православних і в грекокатоликах

    Відповідь
    • 13 Липня, 2016 о 3:51 pm
      Permalink

      у православних може і треба платити, а греко-католики таким не займаються точно!

      Відповідь
      • 13 Серпня, 2016 о 7:56 pm
        Permalink

        Таке є у всіх, в більшій чи меншій мірі: і в православних, і в римо та греко-католиків, і в протестантів (там ще серйозні фінансові афери бували)…

        Відповідь
      • 15 Серпня, 2016 о 11:28 pm
        Permalink

        Замовляла в Франику і за здоров”я і за померлих , і на 40 днів і на рік , але ніколи не вимагали в храмі, зате в селі у чоловіка попробуй не дай !!! (грекокатолики) , а ще ксьондз по жінках любить ходити напідпитку!

        Відповідь
    • 15 Серпня, 2016 о 8:38 am
      Permalink

      Це вже перебільшення, ще не чула щоб за сповідь платили! Яка це вже тоді сповідь краще вже щиро помолитись.

      Відповідь
    • 15 Серпня, 2016 о 10:27 pm
      Permalink

      В Греко-Католицькій Церкві нема такого поняття як розводити!!!!

      Відповідь
      • 16 Серпня, 2016 о 7:54 pm
        Permalink

        Але ж розводять. Мого знайомого минулого року в греко-католицькій (Київщина) розвели і повінчали з іншою. Тому не кажіть, що моє краще, а ваше ні. Своя сорочка ближче…. Скрізь є правильні і не праві, будь то греко-католики чи православні.

        Відповідь
  • 11 Липня, 2016 о 9:17 am
    Permalink

    Поїдьте у Зарваницю. Там гроші на кожному кроці. От недавно владика знов оголошував збір на якусь хатинку Марії чи щось таке… Там вже все забудоване. А коров”яче лайно, як лежало на дорозі, такі лежить…

    Відповідь
    • 13 Серпня, 2016 о 7:29 pm
      Permalink

      Так, але не слід ототожнювати вимагання зі збіркою, яка є пожертвою: хочеш давай, хочеш – ні.

      Відповідь
  • 11 Липня, 2016 о 12:54 pm
    Permalink

    В РКЦ перебуваючи в францисканських парафіях(Капуцинів і Братів Менших), знаю абсолютно іншу позицію. Все робиться виключно за пожертву, і то складаєш її в загальну скриньку в храмі в любий для тебе час. Тобто ніхто не контролює що і скільки ти поклав. Навіть знаю випадки коли приходили хрестити православні дітей, бо не мали грошей заплатити своєму священнику. І я думаю напевно така практика не рідкість.

    Відповідь
    • 17 Серпня, 2016 о 6:31 pm
      Permalink

      найбагатший на Заході орден може і так…

      Відповідь
  • 11 Липня, 2016 о 1:31 pm
    Permalink

    Християнська церква вже давно перетворилася в бізнес структуру і отримання плати за треби є абсолютно неприйнятним фактом.Це наслідок , а причина в тому , що церква не виконує своєї основної функції – святе , побожне життя і проповідь євангелії , а просто надає певні послуги . Живої проповіді немає , натомість мертва обрядовість і повна відсутність практики християнського життя . Прихожани не знають елементарних біблійних істин , не мають віри , не є відродженими християнами , як наслідок не вірують у життя вічне з Ісусом Христом , що є головною метою християнства .

    Відповідь
    • 13 Липня, 2016 о 1:08 am
      Permalink

      Так згодна
      Мені священник РПЦ на питання про духовність наводив приклади про матеріальні блага… Тоді 15 років назад то для мене було вперше і дивно, тепер забагато такого бачу…
      Сумно і страшно коли величезний / священників “БЕЗДУХОВНІ”…

      Відповідь
    • 13 Серпня, 2016 о 7:37 pm
      Permalink

      Це цілковита правда, адже як ми знаємо перші християни взагалі жертвували все своє майно на користь загальної справи. Тому не повинно бути жодних прайсів, просто кожен має складати свою пожертву, яку може (хоча б старозавітню десятину). Хто гривню, а хто й мільйон, залежно від того, якими матеріальними благами благословив Господь… Пригадую про вдовицю і дві лепти (ніщо в людських очах, але перед Богом – це ж був весь її прожиток!)

      Відповідь
      • 15 Серпня, 2016 о 8:37 pm
        Permalink

        Це не тільки старозавітня а й новозавітня практика, яку поновив Христос:” Горе вам, фарисеям, бо ви десятину даєте з м’яти та рути й усякого зілля, але обминаєте суд та Божу любов; це треба робити, і того не лишати!”( Луки 11:42)

        Відповідь
  • 11 Липня, 2016 о 2:06 pm
    Permalink

    І ми стикнулись із платними послугами коли хотіли охрестити нашого сина закордом в Іспанії, в українській церкві нам назвали таку суму, що моєму чоловікові потрібно працювати тиждень,.

    Відповідь
  • 12 Липня, 2016 о 9:10 am
    Permalink

    Накінець піднялася тема про хабарництво в церквах!!!!!! Не можу судити бо це по божій заповіді гріх но і не можу не сказати що священники беруть за все буквально гроші .. Моя тітка живе на Львівщині стрийський р-н то там священник вимагае прямим словом гроші на все.. коли в селі прздник то кожна хата повинна дати данину щоб священнику приготувати застілля для його гостей і т.д а ще мене дуже засмучуе що е священники які роблять із себе чуть не чудотворця .. люди приходять з різними бідами а він ніби то молитвою над ними знімае негативи .. ставить біля себе посудину щоб туди кидали гроші… була сама на такій церемоніі процес відбувався буквально 1 хв. без молитви .. священник дуже спішив бо була велика черга і він по більше хотів зібрати грошей. Взагалі не розумію як можна дозволяти такі речі в церквах…. Одне розчарування….

    Відповідь
    • 13 Липня, 2016 о 1:14 am
      Permalink

      Так є і в мене велике розчарування
      Та наше мовчання є толеруванням гріху
      Тому вважаю треба і далі говорити про ЦЕ
      …завше згадую, як Ісус перевертає столи торгашів, котрі влаштували базар у храмі і злиться на них…
      Тож вважаю, що всі реакції, які нам дарував Господь, мають певне місце і час…

      Відповідь
    • 13 Серпня, 2016 о 7:39 pm
      Permalink

      Ви не праві! Нвпаки люди шукають таких “чудотвоців” і стоять чергами, бо шукають не Бога і молитви, а якогось “псевдочуда”…

      Відповідь
    • 12 Липня, 2016 о 9:49 am
      Permalink

      Львів церква св. Ольги та Єлизавети.

      Відповідь
      • 15 Серпня, 2016 о 9:21 pm
        Permalink

        цікаво, хто і за що саме просив оплату у храмі Свв Ольги та Єлизавети, бо я завжди кладу у скриньку, отці завжди наголошують про добровільні пожертви?!

        Відповідь
    • 13 Серпня, 2016 о 7:41 pm
      Permalink

      Це треба вносити десь в касу? Без цього не похрестять?

      Відповідь
  • 12 Липня, 2016 о 12:36 pm
    Permalink

    У Греко-Католицьких храмах Тернополя уявити важко наявність якихось платних “послуг”. Якщо запитуєш про подібне, чуєш відповідь: “Якщо хочете скласти пожертву – киньте її (таємно) у скриньку для пожертв”. Так і повинно бути.

    Відповідь
  • 12 Липня, 2016 о 11:18 pm
    Permalink

    Я мала двох батьків різноі віри,батько- православний, а мама- католичка. Коли помер батько, а це був 1993 рік,батюшка “вижав”все,що міг – і за відправлення похорону,запечатання гробу, а також треба було заплатити як йому в карман, так і в церкві. А коли померла мама – ксьондз і копійки не взяв,навіть заборонив про гроші говорити,сказав,що це його обовязок. Я є прихожанкою католицького костелу,і до костелу ходить приблизно 30% православних тому,що нема “такси”, хто скільки може, той і кидає на тацу.

    Відповідь
  • 13 Липня, 2016 о 12:54 pm
    Permalink

    Така ж ситуація виникла і в нашій сім’ї, тиждень тому хоронили діда в його рідному селі Селисько за Давидовом, Львівська обл., так нам не дали спокійно з ним попрощатись, а від ранку телефонував так званий ” церковний уряд” села і вимагали 5 тис.грн.за похорон, погрожували, що не відкриють церкву, і це при тому, що дідо жертвував на церкву буд.матеріали і т.д., у церкві при вході висять розцінки, це просто мене шокувало, так як до цього випадку з таким не стикалися, ходимо щотижня у греко-католицьку церкву , де ніколи нічого від нас не вимагали.
    Потрібно щоб владика навів лад у таких селах…

    Відповідь
    • 13 Серпня, 2016 о 7:47 pm
      Permalink

      На жаль згідно цивільного законодавства владика має малий вплив на місцеві громади. Тому людий часто й ставлять прайси на послуги для утримання парафії, а якщо священик не згідний, то вимагають у владики іншого… Тому й часті колотнечі по селах…

      Відповідь
    • 13 Серпня, 2016 о 8:48 pm
      Permalink

      І що, навіть після цього нема прозріння?..

      Відповідь
    • 18 Серпня, 2016 о 7:29 am
      Permalink

      Абсолютна брехня. Мій батько родом із цього села і я часто буваю у цьому храмі. Не знаю хто там що “вимагав” у Вас за похорон, але точно ніяких “розцінок” при вході не існує.

      Відповідь
  • 13 Липня, 2016 о 4:55 pm
    Permalink

    Давайте не будемо говорити про такі речі в загальному. Тут треба розбиратися з кожним прикладом конкретно і не кидати тінь на ту чи іншу конфесію. Є парафії де такого нема, а є парафії – де дійсно такі випадки мають місце. Розглянемо парафії у 2 випадку. Спочатку треба розібратися хто встановив такі “ціни чи такси”. Наведу приклад на своєму селі – коли ми встановлювали “пожертви”, саме так назву – бо це пожертви, збирався церковний комітет і ми обговорювали це питання, ми діяли від імені парафіян села, тобто всі рішення прийняли люди села – до чого тут священик. Адже церква мусить існувати на якісь кошти ( за світло треба заплатити, опалення, податок, зарплату священикові, дякові, свічки придбати, пенсійний фонд заплатити і т.д.) – так на все треба гроші. А ті добровільні пожертви в загальну скриньку – часом вони можуть бути такими малими, що не вистачить і на половину вище перечисленого. Кожен з нас хоче щоби в нього вдома було гарно – і на подвірї, і в хаті, і гарна домівка, а це Дім Божий – він теж має бути гарним, чистим, освітленим – а на все це треба грошей. А добровільні пожертви в наш час є дуже незначними. Тому, моя думка – а можливо саме ті суми фігурують якраз для того аби храм просто елементарно існував, або ж тоді треба конкретно в конкретному випадку розбиратися в тій чи іншій парафії.
    Повністю згідний з Папою, але думаю, Ватикан теж має якісь фінанси для елементарного існування.
    Тому парафіяни самі можуть і мусять врегулювати це питання, більш ніж переконаний в цьому.

    Відповідь
    • 13 Серпня, 2016 о 7:53 pm
      Permalink

      Пожертву не можна встановити: вона або є, або нема. Встановити можна оплату. Тому, якщо парафія хоче існувати, то слід мати тій громаді належне розуміння того, що це їхня парафія і вони повинні її утримувати. Якщо нема бажаючих складати добровільно пожертву, то й нема сенсу в існуванні такої парафії. Нехай приєднуються до сусідньої, і туди ходять до храму…

      Відповідь
  • 14 Липня, 2016 о 7:47 pm
    Permalink

    Церква – крамниця, релігія – бізнес. Платіть, “РАБИ Божі”! Якщо нема гідности…

    Відповідь
  • 19 Липня, 2016 о 6:30 pm
    Permalink

    До цього не дійшло, якби кожен давав десятину із свого заробітку , так як говориться в Біблії!

    Відповідь
    • 13 Серпня, 2016 о 1:48 pm
      Permalink

      Про десятину йдеться не тільки в матеріальному сенсі, а з духовної точки зору також!
      Пам’ятаєте слова “що кесареве віддайте кесареві, що Боже віддайте Богові!

      Відповідь
  • 13 Серпня, 2016 о 11:01 pm
    Permalink

    немає однакових громад, однакових священників, тому неправильно говорити що всі погані чи всі добрі. До кожного випадку треба підходити конкретно. Бо є такі священники у великих парафіях, що їм все мало грошей, а є у маленьких парафіях, що похорон чи хрестини раз на рік і перебивається священник з хліба на воду.

    Відповідь
  • 15 Серпня, 2016 о 5:56 pm
    Permalink

    А як щодо плати за вхід до храму? Як Вам таке? Сказати де це? Києво-Печерська лавра. Бо це, бачте, святиня, історична цінність і т.п. Мама перед онкологічного операцією хотіла у найбільшій українській святині помолитися, яку чомусь Московському патріархату віддали. Так треба було ЗА ВХІД ПЛАТИТИ! Каже, я ж не на екскурсію, помолитись іду – все рівно плати.

    Відповідь
  • 15 Серпня, 2016 о 6:02 pm
    Permalink

    От ми жаліємося, а що зробити можемо, куди звертатися, писати, щоб міри прийняли? Хто має на священників вплив? Я розумію, треба якусь плату, но не “такса” це має бути. А то крутий дипутат витягне легко 100$, а простий учитель в селі чи хтось ін. не зовсім.
    Отже, що робити, куди іти, до кого для вирішення проблеми?

    Відповідь
  • 15 Серпня, 2016 о 9:45 pm
    Permalink

    Є красиве селище Товсте в Заліщицькому районі на Тернопільщині. Там за сповідь (!!!) треба платити по 20 грн (біля священника стоїть поруч таца). А заохочення до пожертв на церкву здійснюється шляхом виголошення наприкінці кожної служби суми пожертви, жертводавця, якому священник привселюдно бажає добра і хор співає кожному окремо Многая Літа. Тому парафіяни більше зацікавлені давати пожертви у Великі християнські свята, коли в церкві більше людей, щоб священник їх виголосив…. Ця пожертва вже не від щирого серця…

    Відповідь
  • 16 Серпня, 2016 о 1:39 am
    Permalink

    Усіляке генералізування є невластиве!
    А взагалі, чи хтось тут є свідомий того, що вірні мають обовязок утримувати Церкву? В тому і священника? Це означає, що священник мусить отримувати на проживання, медичну страхівку, оплачувати пенсійні взноси, утримувати родину (якщо є), іноді виїхати у відпустку ітп…
    А може хтось свідомий того, що в багатьох країнах Європи стягується з кожного віруючого податок на його Церкву? З цього податку в тій самій Італії утримують священників…
    Я вже не говорю про десятину і перші плоди своєї праці, включаючи дітей, про котрі говориться в Біблії, що є конче потрібним, якщо хочемо щоб поширювалася Церква Християнська на Землі, а не іслам?
    Якщо священник достойний – то я йому дам і ще більше, якщо ні то не отримає взагалі нічого, бо до такого навіть не буду звертатися. Треба бути більш критичними, а перш за все до себе і не йти на

    Відповідь
  • 17 Серпня, 2016 о 8:53 am
    Permalink

    Те, що Папа б’є на сполох, правильно, такої ганьби нам не треба. Але треба визначити, що ВИМАГАННЯ грошей у католицьких парафіях не широко розповсюджено. Особисто я ще жодного разу не бачив. Натомисть кожний християнин має сам, добровільно підтримувати парафію або грошима, або працею.

    Відповідь
  • 18 Серпня, 2016 о 2:00 pm
    Permalink

    Можливо відкрию велику таємницю, але всі священники, які служать в своїх парафіях, отримують зарплату на свої потреби. Всі, так звані тарифи – це не чистий бізнес окремо взятого “отця”, “священника” і т. д. Який використовує банально своє СЛУЖБОВЕ місце!
    Я переконаний в одному. Не залежно яка конфесія (Папа вскрив цю ганьбу), якщо на дверях церкви висить прейскурант – це означає, що там вже офіс конкретного священника, а не Божа любов! Нажаль!
    Ісус казав своїм апостолам (а священник і є наслідувач апостолів): ” …за дармо отримали, за дармо і віддавайте…” , ” …пташки не сіють і не жнуть, але Бог про них дбає…” І ще багато є прикладів… особлива притча про бідну жінку, яка віддала останні копійки ЯК ПОЖЕРТВУ… Ключеве – пожертва, а не плата!!!
    Висновок: А чи дійсно ми можемо, за гроші, купити собі Божу благодать???

    Відповідь
  • 18 Серпня, 2016 о 11:11 pm
    Permalink

    попи козли , мені дідусь змалечку це говорив , він до церкви не ходив , не платив і попам руки не цілував , але без молитви не сідав їсти і не лягав спати ….

    Відповідь
    • 19 Серпня, 2016 о 6:15 pm
      Permalink

      Ну хоча б один коментар потішив! Щиро дякую, пане Іване! А кому молився Ваш дідусь?

      Відповідь
  • 19 Серпня, 2016 о 10:46 pm
    Permalink

    ДУЖЕ ЦІКАВУ ТЕМУ ЗАТРОНУЛИ …. АДЖЕ ДІЙСНО , ВСІ ЗНАЮТЬ ПРО ТЕ , ЯК В ЦЕРКВАХ ІДЕ ПОВНИЙ ХОДОМ БІЗНЕС , ЛЮДИ МАЮТЬ ЗА ВСЕ ПЛАТИ , В САМИХ ЦЕРКВАХ ЗРОБИЛИ КІОСКИ І РОБЛЯТЬ ТОРГІВЛЮ , ЗАБУВШИ , ЩО ЦЕ СВЯТЕ БОЖЕ МІСЦЕ І ТАМ НЕМОЖЕ БУТИ НІЯКОЇ ТОРГІВЛІ …, ТАК , ЯК ІСУСИК КАЗАВ , — Дім Мій буде домом молитви назветься; а ви з нього зробили печеру розбійників.
    (Мф. 21: 12-13. ЗАРАЗ СВЯЩЕНИКИ МАЮТЬ СВОЇ ПРИВАТНІ АПТЕКИ , ЗАВОДИ , МАГАЗИНИ І т.д . , ЧИ ЦЕ ВСЕ ПРИДБАНО ЗА ЧЕСНО ЗАРОБЛЕННІ ГРОШІ …..??? , ЗВІСНО Ж НІ , ЦЕ ЗА НАШІ З ВАМИ ГРОШІ . ВОНИ ЇЗДЯТЬ НА ДОРОГИХ АВТОМОБІЛЯХ , ЖИВУТЬ В ДОРОГИХ КВАРТИРАХ ( ВІЛЛАХ ), ЇЗДЯТЬ НА КУРОРТИ , КУПЛЯТЬ ЗАКОРДОНОМ КНЕРУХОМІСТЬ , ВЕДУТЬ ТАМ БІЗНЕС , ЗА ЯКІ ТАКІ ГРОШІ ….???? У НАС В БОРИСЛАВІ Є 1000 МОЩЕЙ СВЯТИХ , А ТО І БІЛЬШЕ , СЮДИ ПРИЇЖАЮТЬ ЛЮДИ ЗІ ВСІЄЇ УКРАЇНИ , ЖЕРТВУЮТЬ СТРАШНІ СУМИ ГРОШЕЙ , ЩОБИ ЛИШЕ ЗЦІЛИТИСЯ , А НАШІ СВЯЩЕННИКИ НА ЦЬОМУ ЗАРОБЛЯЮТЬ .НАВІТЬ ТУАЛЕТИ НА ТЕРИТОРІЇЇ НАШОЇ ЦЕРКВИ ЗРОБИЛИ ПЛАТНИМИ….., ЦЕ АБСУРД ПОВНИЙ !!! А ЗВІДКИ ВЗЯЛОСЯ СТІЛЬКИ МОЩЕЙ СВЯТИХ , ЯКЩО В ІТАЛІЇ В СВЯТОМУ І ВІЧНОМУ МІСТІ , ДЕ ЖИЛИ І ПРОПОВІДУВАЛИ ІСУСИК , ЙОГО АПОСТОЛИ І ЇХ ПОСЛІДОВНИКИ , І ТАМ НЕМАЄ СТІЛЬКИ МОЩЕЙ СВЯТИХ , ЯК У НАШІЙ ЦЕРКВІ ….ЗВІДКИ ……ЩО ЦЕ ФЕЙК ….??? ОТАК ЗАРОБЛЯЮТЬ ГРОШІ НА ПРОЧАНАХ , А САМ ШЕВЧУК МОВЧИТЬ , АДЖЕ ВІН ВСЕ ЦЕ ЗНАЄ БО БУВ ТУТ . СВЯЩЕНИК ЗАВЖДИ ВИМАГАЄ У МЕШКАНЦІВ МІСТА І ПАРАФІЯН ГРОШІ НА БУДОВУ ІНШОЇ ЦЕРКВИ , ЯКУ ВІН БУДУЄ ДЛЯ СВОГО СИНОЧКА , БО ЙОМУ ЗАВЖДИ МАЛО ГРОШЕЙ , ЩО ДАЮТЬ ПАЛОМНИКИ І ПАРАФІЯНИ НІЯК НЕМОЖУТЬ УЖЕ НАЇСТИСЯ ТИМИ ГРОШИМИ . ЗА ПОХОРОН ЛЮДИ ПЛАТЯТЬ 800 гр. -ЦЕ Ж ПОВНИЙ АБСУРД ….!!! СТРАШНО ВМИРАТИ ….. І НІКОМУ ДО НИХ НЕМАЄ ДІЛА І НІХТО НЕЗАНІМАЄТЬСЯ РОЗСЛІДУВАННЯМ , ХОТЯ ЦЕРКВА ЗНАХОДИТЬСЯ НАВПРОТИ МІЛІЦІЇ , АЛЕ ЩО Ж ГОВОРИТИ , КОЛИ Ж ТА САМА МІЛІЦІЯ І ПОКРИВАЄ ТИХ СВЯЩЕНИКІВ – ОЛІГАРХІВ !!!!

    Відповідь