Українці перестають вірити в коронавірус: чим це може скінчитися
Разом із цим, в країні іще більше послаблюють карантин.
В Україні вже більше тисячі осіб інфікуються коронавірусом COVID-19 за добу. Євросоюз від українських авіа-туристів відгородився, бо Україна опинилася в “червоній зоні”. Тим часом соціологи КМІС провели дослідження і з’ясували, що 66% опитаних упевнені, що коронавірус “створили штучно в лабораторії”. А майже 37% узагалі вважають, що COVID поширили навмисно, щоби зменшити кількість населення.
Але на цьому тижні один антирекорд захворюваності змінював інший. Цифри дедалі страшніші. І ще більше лякає, що оці сотні й тисячі – чиїсь життя. Попри це люди нехтують рекомендаціями МОЗ. Про це йшлося в сюжеті ТСН.Тижня.
За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, показник смертності в Україні становить 2,6%. Він нижчий, ніж, наприклад, у Німеччині – 4%, у США – 5%, у Франції – аж 18%. Але це було при низькому завантаженні лікарень. Зараз усе змінюється. Заповненість ліжок у деяких лікарнях сягає 50-60%. Тому вже почали готувати до приймання лікарні другої та третьої хвилі.
А поки в лікарнях помирають хворі на COVID-19 та падають від утоми медики, у центрі столиці падають від танців.
А у годину пік біля трамвайних колій вишикувалася черга. І про маски тут не чули.
“Мені дихати важко. Спекотно сильно. Я вважаю, відсотків 80, це політичний аспект. Щось є, грип якийсь. Але я не вважаю, що це глобальне щось. Комусь вигідно було”, – каже жінка.
В метро навіть відбулася дуже дивна акція. Жіночки в косметичних масках на обличчях іще й із мітлою в руках пройшлися столичною підземкою із закликами – “знімайте маски”. І, здається, це діє. Бо у натовпі у метро деякі були без маски взагалі. А у когось вона за останніми трендами знаходиться під носом.
“Вірус, він має такий маленький розмір, що для нього оця маска все рівне, що оці стіни. Це політичний вірус, щоб нас робами зробити”, – каже чоловік.
“Можливо те, що люди не вірять, є фактором інформаційної війни, щоб настав хаос у конкретній країні”, – каже доктор фізико-математичних наук Ігор Бровченко.
Він із колегами вирішив вивести боротьбу із коронавірусом у чисті цифри. Офіційно на кінець червня в Україні вже мали мати 200 хворих в день. Математики вирахували, що цифри треба збільшувати до 5 разів. Тепер їхній графік подав катастрофічний сигнал.
“За перші три тижні червня ми подвоїли кількість захворювань за день. Ми мали близько 400 хворих в кінці травня і 800 на минулому тижні. Ми маємо репродуктивне число 1,2. Це означає, що 10 інфікованих передають 12 людям”, – повідомив математик.
Разом із цим, в країні іще більше послаблюють карантин. Відчиняються заклади харчування всередині. Наступного тижня відкриють кінотеатри. А хтось уже пакує валізу на закордонні моря. Щоправда, європейські канікули скасовуються.
Україна вже майже тиждень ставить антирекорди по приросту хворих COVID-19, а також знаходиться серед країн з підвищеним ризиком епідемії.
В мережі опублікували відео величезних черг на пляжі та в аквапарк міста Одеси, в яких люди стоять без захисних масок, не дотримуючись вимог соціальної дистанції. Про це повідомляє Telegram-канал Teza, де опублікували кадри.
Як свідчить відео, правила адаптивного карантину, які вимагають носити маску в громадських місцях і дотримувати дистанцію 1,5 метра, практично ніхто не виконує. Скрізь стоять величезні черги за квитками в аквапарк, на вхід на пляж.
«Цікаво, що буде через тиждень зі статистикою по коронавірусу?» – підписані опубліковані відео.