У законі про реінтеграцію Донбасу вперше буде введено поняття Росія-агресор

У законопроекті про реінтеграцію Донбасу, який на 99% готовий до розгляду у Верховній Раді, вперше на законодавчому рівні буде визначено Росію як країну-агресор, повідомила представник президента у парламенті Ірина Луценко.

“Цей проект, фактично, на 99,9% завершений, розглянутий… Відбулися навіть консультації з нашими партнерами в “нормандському форматі”… До консультацій з приводу цього закону були долучені і США, експерти і фахівці. І я можу сказати, що він на 99,9% уже готовий до внесення і реєстрації в парламенті”, – заявила вона в ефірі 5 каналу .

За словами Луценко, законопроектом про окуповані території вводиться право України на самооборону. Також, згідно з документом, українська влада не несе відповідальності за ситуацію на тимчасово окупованих територіях.

“Це означає, що Україна має право самооборонятися. Це ще раз – не війна, а самооборона. І це для того, щоб Міжнародний валютний фонд давав нам кошти, це для інвесторів”, – наголосила Луценко.

Нагадаємо, що розробка проекту закону про деокупацію і реінтеграцію ОРДЛО викликана останніми діями РФ на Донбасі, зокрема “легалізацією паспортів “Л/ДНР”, введенням так званої “рубльової зони” і конфіскацією українських підприємств.


У лютому-березні 2014 року Росія після падіння в Україні режиму Віктора Януковича провела спецоперацію з анексії Криму, інспірувала виступ сепаратистів у Луганській і Донецькій області і пішла на пряме військове вторгнення в серпні 2014 і лютому 2015 років.

Росія продовжує підживлювати війну на Донбасі грошима та озброєнням, створивши в окупованих районах повноцінну армію у складі кадрових російських військових, громадян РФ та місцевих сепаратистських елементів.

У результаті російської агресії загинули понад 10 тисяч українців, більш як 20 тисяч отримали поранення, 1,8 мільйонів українців стали внутрішньо переміщеними особами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *