Зеленський: Ранок 8 січня став чорною сторінкою в історії і України і всього світу

Президент Володимир Зеленський висловив співчуття загиблим у катастрофі літака МАУ та пообіцяв детальне та незалежне розслідування причин трагедії.

Джерело: Офіс президента

“Ранок 8 січня 2020 року став чорною сторінкою в історії і України, і всього світу. Мої щирі співчуття родичам і близьким одинадцяти загиблих громадян України: Володимира Гапоненка, Олексія Наумкіна, Сергія Хоменка, Катерини Статнік, Ігоря Матькова, Марії Микитюк, Дениса Лихна, Валерії Овчарук, Юлії Сологуб, Олени Малахової та Ольги Кобюк.

Президент наголосив, що держава надасть допомогу родинам загиблих українців.

За його словами, борт з українськими фахівцями, який вже прибув до Ірану, невдовзі вирушить на місце падіння літака. Українська сторона сподівається, що вказаних спеціалістів включать до роботи комісії по розслідуванню, зокрема до розшифровки “чорних скриньок”.

“І я прошу всіх – а особливо, коли Україна перебуває в умовах інформаційної війни, – утриматися від маніпуляцій, спекуляцій, теорій змови, поспішних категоричних оцінок і неперевірених версій”, – сказав Зеленський.

Та додав: “Зрозуміло, що всі ми хочемо якнайшвидше дізнатися правду. Але в таких справах швидкість може заважати істині. Це не тема для хайпу, лайків у соцмережах, сенсацій та конспірологічних теорій. Нам потрібні терпіння, витримка та мудрість.”

Президент Володимир Зеленський зібрав нічну нараду щодо катастрофи літака авіакомпанії МАУ в Тегерані. На ній він заслухав звіт оперативного штабу з питань авіакатастрофи літака Боїнг-737 в Ірані та постановив оголосити 9 січня днем жалоби у зв’язку з авіакатастрофою пасажирського літака компанії “МАУ”

Передісторія:

  • Літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран – Київ авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” (“МАУ”) розбився в Ірані 8 січня.
  • Всі, хто був на борту літака, загинули.
  • В авіакомпанії МАУ заявили, що літак був справний, і не припускають помилку екіпажу.
  • За наявними даними, в літаку Boeing 737 авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” було 168 пасажирів та 9 членів екіпажу.
  • Серед загиблих пасажирів українського літака, що розбився в Ірані, були громадяни Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану, Німеччини, Великої Британії.
  • На борту літака, що зазнав катастрофи в Ірані, були 11 громадян України: 2 пасажирів та 9 членів екіпажу.
  • Іранське агентство новин ISNA опублікувало список загиблих у авіакастрофі літака МАУ.
  • За інформацією агентства Reuters, попередня версія західних спецслужб: Boeing 737 “Українських міжнародних авіаліній” зазнав аварії в Ірані через поломку двигуна, а не через те, що його збила ракета.