У справі Новака вже є чотири підозри, плануються ще

У рамках справи про створення злочинної організації, у рамках якої затримано екс-керівника “Украводору” Славоміра Новака, є підозри 4 особам, плануються ще підозри. Про це на брифінгу розповіли керівники НАБУ і САП.

“Якщо я не помиляюсь, 4 осіб, на території Україні –  поки 1, у Польщі – троє, серед яких керівник “Укравтодору”, ще плануються підозри”, – розовів в.о. голови САП.

Під час пресконференції директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що злочинні дії розпочинались на території України, а завершувались на території іншої держави. Саме тому розслідування у справі одночасно проводять Центральне антикорупційне бюро і районна прокуратура в Варшаві, Спеціальна антикорупційна прокуратура в Києві, а також Національне антикорупційне бюро.

Наразі притягнуто до відповідальності чотири особи:  три – в Польщі та одна в Україні. Скільки осіб затримано – поки не відомо. Усі затримані перебувають у прокуратурі, де їм будуть пред’явлені звинувачення.

Слідчі дії тривають. Зокрема, проводиться виявлення та арешт активів спільно із польськими колегами, заявив директор САП.

Слід зауважити, що слідство встановила, що Новак має подвійне громадянство – Польщі та України. За словами в.о. керівника САП Максима Грищука, наразі польська сторона повідомила про підозру Новаку в межах свого законодавства. Підозри, які підготовлені антикорупційними детективами і прокурорами в Україні, передані польській стороні.

Після затримання колишнього очільника до офісів “Укравтодору” у Львові та Києві прийшли з обшуками працівники НАБУ та правоохоронці. У рамках справи Славоміра Новака перевіряються контракти за 2016-2019 роки.

“Наразі проходить низка обшуків силами міжнародної слідчої групи в офісах “Укравтодору”, компаній-учасниць тендерів державної агенції, а також за місцем проживання колишніх посадовців Укравтодору та громадян Польщі-ймовірних учасників злочинної організації”, – повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Своєю чергою, директор НАБУ Артем Ситник заявив, що наразі проведено 50 обшуків не тільки на території України, а й у сусідній Польщі.

Як написав у Facebook журналіст Юрій Бутусов, Новака підозрюють в отриманні хабарів від трьох компаній – української “Альтком”, турецької “Онур” та польської ECM Group.

“І ці звинувачення показують по яким відкатним схемам були змушені працювати при Новаку такі гіганти як “Альтком”, “Онур”, які працюють на будівництві доріг і зараз – вже при новому директорові Олександрі Кубракові”, – повідомив він.

За словами Бутусова, Новак використовував підлеглих йому посадових осіб “Укравтодору” і держпідприємства “Укрдорінвест”, а також деяких громадян України та Польщі, для отримання і легалізації хабарів.

“Злочинна діяльність здійснювалася Новаком відразу після призначення в жовтні 2016- го року і до 30 вересня 2019-го”, – зазначив він.

Журналіст додав, що за його даними в Польщі також затримані спільники Новака – колишній командир польського військового спецназу “Грім” Даріуш Завадка і бізнесмен Яцек Палюха.

“Альтком”

Бутусов написав, що Новак вимагав хабар у власника однієї з найбільших українських будівельних компаній “Альтком” Олександра Тисленка та директора компанії Сергія Павлічева за перенесення термінів виконання контракту на будівництво ділянок траси М-05 Київ-Одеса, який здійснювався за рахунок коштів Європейського банку реконструкції та розвитку.

“В інтересах “Альткому” діяли радник Новака Віра Бічуя, перший заступник голови “Укравтодору” Олександр Харченко, начальник відділу міжнародного співробітництва ганна Юрченко і директор “Укрдорінвест” Олена Криворучко”, – зазначив журналіст.

“Онур”

Журналіст повідомив, що за версією слідства Новак вимагав хабар у представника турецької компанії “Онур” Караахметоглу Емре за сприяння в перемозі на тендерах “Укравтодору”.

“Через Бічую і Палеха Новак проінформував Емре, на яких умовах він може виграти тендер по проєкту “Панєвропейські дороги” ЄБРР і ЄІБ траси М-03 Київ-Харків-Довжанський на суму 175, 6 мільйонів доларів, по якій був підписаний контракт 21 травня 2018 року. Хабар, за матеріалами антикорупційних структур, виражалася у вигляді створення спільного підприємства Onur Polska, співзасновником якого стали з польської сторони стали Новак і Палюх”, – написав Бутусов.

ECM Group Polska

За словами Бутусова, Новак вимагав хабар у польського бізнесмена, представника компанії ECM Group Polska Sp. Олександра Джозі.

“Партнер Новака полковник Завадка передав Джозі прохання про хабарі за сприяння в перемозі в закупівлі “Консультаційні послуги з розробки проектно-кошторисної та тендерної документації на будівництво і реконструкцію доріг М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі і М-06 Київ-Чоп, з подальшим виконанням авторського і технічного нагляду. Ціна контракту – 1 784 204 евро”, – пояснив журналіст.

Затримання Славоміра Новака: розкриті подробиці справ проти ексглави "Укравтодору"

Затримання Славоміра Новака: розкриті подробиці справ проти ексглави "Укравтодору"

Затримання Славоміра Новака: розкриті подробиці справ проти ексглави "Укравтодору"

Затримання Славоміра Новака: розкриті подробиці справ проти ексглави “Укравтодору

Нагадаємо:

Співробітники представництва Центрального антикорупційного бюро Польщі у Гданську затримали трьох осіб за підозрою у корупції та діях у складі організованої злочинної групи, серед затриманих – екскерівник “Укравтодору” Славомір Новак.

НАБУ і САП спільно з Центральним антикорупційним бюро Польщі та Окружною прокуратурою проводять санкціоновані обшуки в Києві, Львові та на території Польщі в межах спільного розслідування діяльності злочинної організації в сфері дорожнього господарства.

НАБУ спільно з польськими колегами встановило, що посадові особи “Укравтодору” створили злочинну організацію, діяльність якої була спрямована на розкрадання коштів міжнародних організацій, які виділяли гроші для ремонту доріг в Україні.