У Приватбанку заявили про загрозу для малого бізнесу втрати доступу до платіжних технологій

ПриватБанк збирається відключити клієнтам платіжні системи Apple Pay і Google Pay, якщо в Верховній Раді ухвалять законопроєкт №4364 з правкою про зниження еквайрингу (комісії за прийом бізнесом банківських карт). Про це заявив заступник голови правління фінустанови з питань розвитку бізнесу Разван Мунтеану, передає UBR.

“У цьому випадку сервіси Apple Pay і Google Pay стануть занадто дорогі в обслуговуванні для банків з урахуванням додаткових комісій і витрат емітентів, а також пільгових періодів по кредитних картах”, – відзначається в публікації.

У Приватбанку заявили про загрозу для малого бізнесу втрати доступу до платіжних технологій.

Крім того, збитковими стануть і POS-термінали в торгових точках зі оборотом менше 33 тис. грн на місяць. Тому 119 тис. підприємців ризикують залишитися без них і не зможуть приймати карти клієнтів.

Також, згідно з підрахунками ПриватБанку, держбюджет України буде втрачати 4 млрд грн на рік у разі введення держрегулювання еквайрингу.

Зниження вартості еквайрингу підтримує бізнес: їм не вигідно платити банкам 2% з кожної транзакції. Водночас банки ризикують втратити левову частку своїх доходів.

Нагадаємо:

19 лютого 2021 року більшість Верховної Ради ухвалила в першому читанні проєкт закону про платіжні послуги №4364, покликаний врегулювати платіжний ринок в Україні і привести законодавство України у відповідність до законодавства ЄС.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”