У Польщі заявили, що не купують вугілля з Донбасу і звинуватили в цьому Німеччину

Підприємства державного сектора Польщі та індивідуальні користувачі не використовують вугілля типу антрацит з окупованого Донбасу.

Заступник міністра енергетики Польщі Гжегож Тобішовський запевнив, що ні державні, ні приватні компанії в енергетичній сфері не купують вугілля, видобуте на окупованому Росією Донбасі.

Про це пише interia.pl.

“Це дуже специфічне вугілля, високої якості. Воно використовується у Польщі, хочу це особливо підкреслити, лише окремими приватними підприємствами у хімічній сфері. Але підприємства державного сектора, польська енергетика чи навіть індивідуальні користувачі не використовують це вугілля, оскільки не мають пристосованих до цього топок”,- повідомив Тобішовський.

Він заявив, що це вугілля йде транзитом до Німеччини, яка його закуповує, але Польща не має до цього стосунку.

 Заступник мінстра енергетики наголосив, що звинувачення у тому, що Польща, виплачуючи 3,5 млрд злотих за цю сировину, підтримує Росію у боротьбі з Україною, є брехнею.

Нагадуємо:

У минулу п’ятницю після свого виступу з лекцією у Варшавському університеті президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що у польської влади “дуже дивна форма патріотизму”: імпортувати російське вугілля з Донбасу, фінансувати імперські задуми президента Путіна, які загрожують Україні і давати йому щороку 3,5 млрд злотих (понад 900 млн дол.) за це вугілля з окупованої території України і труїти цим російським вугіллям польських дітей.

За даними Агенції розвитку промисловості Польщі, в 2018 році до Польщі поставлено рекордну кількість вугілля з-за кордону – 19,7 млн тонн, насамперед з Росії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *