У Кабміні розповіли, коли підвищать пенсійний стаж

Міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив про можливе перенесення термінів підвищення мінімального страхового (пенсійного) стажу з 15 до 25 років з 1 січня 2018 року на 1 січня 2020 року.

“Ця пропозиція, щоб дати людям можливість адаптуватися, і вона буде внесена як пропозиція на Кабмін, і вона буде розглянута”, – сказав він 16 червня після засідання Національної ради реформ.

За його словами, в разі схвалення, вся схема підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 25 до 30 років буде перенесена протягом 2020-2030 років.

Міністр додав, що Кабмін розгляне пропозиції Національної ради реформ до урядового законопроекту про пенсійну реформу на засіданні 19 червня.

Страховий стаж – це період, протягом якого особа або її роботодавець сплачували страхові внески до Пенсійного фонду України.

Коментуючи пенсійну реформу в Україні, прем’єр-міністр Володимир Гройсман у черговий раз запевнив, що в найближчому майбутньому пенсійний вік у країні не буде підвищуватися.

Гройсман зазначив, що реформа передбачає скасування оподаткування пенсій і обмеження для працюючих пенсіонерів.

“У нас була грунтовна розмова, ми отримали слушні пропозиції, пенсійна реформа Національною Радою реформ підтримана. Зараз потрібно пройти всі необхідні процедури. Ключова позиція: ми залишаємо пенсійний вік, осучаснення пенсій із 1 жовтня це базова позиція, скасування оподаткування – це базова позиція”, – заявив глава уряду.

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко під час засідання Національної ради реформ доручив Кабінету міністрів України восени 2017 року збільшити розмір пенсій , скасувати їх оподаткування та зняти всі обмеження для працюючих пенсіонерів. .