Трамп схвалив перші поставки летальної зброї Україні

Адміністрація президента США Дональда Трампа схвалила перші поставки летальної зброї Україні, пише The Washington Post з посиланням на обізнані джерела в американському уряді.

За інформацією джерел, Держдепартамент раніше в цьому місяці схвалив комерційну ліцензію, що дозволяє експорт крупнокаліберних снайперських гвинтівок Barrett M107A1, а також боєприпасів і запчастин до них на суму $41,5 млн. Видання пояснює, що поставки цього виду озброєнь “дозволять усунути певну вразливість українських сил, які борються з підтримуваними Росією сепаратистами “в двох східних” республіках”.

Джерела газети звертають увагу на те, що дозволу на експорт більш важкого озброєння, в тому числі переносних протитанкових ракетних комплексів Javelin, влада США не дала.

“Я радий, що адміністрація схвалила продаж оборонної летальної зброї Україні. Це рішення було підтримано Конгресом у законі, прийнятому три роки тому, і відображає нашу прихильність України перед обличчям агресії з боку Росії”, – наводить видання слова сенатора Боба Коркера, республіканця від штату Теннесі.

Як зазначає ще одне джерело газети в адміністрації, Трамп особисто схвалив рішення видати ліцензію на продаж після того, як йому було представлено письмове рішення міністра оборони Джеймса Меттіса і держсекретаря Рекса Тіллерсона.

Експерти і офіційні особи заявили, що рішення Трампа було зваженим – він не схвалив все, що вимагали українці, але, тим не менш, схвалив перший продаж летальної зброї, що є значною зміною підходу його адміністрації і політики США в цілому.

“Ми перетнули Рубікон, це летальна зброя, і я передбачаю, що буде ще”, – сказав один з представників конгресу.

У повідомленні наголошується, що адміністрація Трампа повідомила провідні комітети Конгресу про продаж 13 грудня, але не публікувала ніяких публічних заяв.

Нагадаємо, 12 грудня, Трамп підписав закон про оборонний бюджет на 2018 фінансовий рік. Документ передбачає виділення $350 млн для надання Україні допомоги в області безпеки, включаючи оборонну летальну допомогу.