ТЕС у Переяславі: маємо місяць на пошуки конструктиву. Частина 2
Отож зустріч, про яку просили переяславці у своєму офіційному зверненні до міської ради 18 січня 2021 року щодо обговорення із владою, громадою, депутатським корпусом та керівництвом ТОВ “ЕПГ”Югенергопромтранс” питання надання й продовження договорів оренди на комунальну землю, що мали розглядатися на сьомій сесії Переяславської міської ради восьмого скликання 18 лютого 2021 року, організована так і не була. Натомість дуже активненько було організовано екскурсію на ТЕС (мовляв, у деяких містян виникло непереборне бажання побачити процес на власні очі). Пізніше у місцевих групах були викладені й фото та відео того екскурсу та розміщені пости, у яких із захопленням повідано громаді, що, мовляв, все там працює чики-чики, викидів немає, шуму не чули, деревина, що складена на території, на ділову не схожа, податки платяться і т.п.)
Похвально та чи достатньо було цього, щоб знову на слово повірити й проголосувати за оренду? Як пізніше стало зрозумілим – ні. Питання продовження та надання в оренду комунальної землі для ТОВ “ЕПГ”Югенергопромтранс” не набрало потрібної кількості голосів обранців громади для прийняття позитивного рішення. Мабуть, більшість депутатів таки не переконали браві заклики захисників-прихильників, що компроміс можна знову шукати лише на словах, не підкріплюючи обіцянки-цяцянки документами й офіційними угодами.
На цьому й хочу зупинитися більш детально.
Отож першим слово взяв міський голова Вячеслав Саулко. Він зокрема наголосив на тому, що підприємство працює, але без відповідної юридичної, правової основи. Десь відсутні угоди, десь не сплачувалися податки і т.п. Але найголовніше те, що немає узгодженості із громадою міста. Ця проблема тягнеться довго і її вже треба вирішувати по суті.
Вячеслав Володимирович розповів про своє перебування на цьому підприємстві, наголосивши на тому, що його, як міського голову, цікавили кілька аспектів питань. Зокрема екологічні, питання законності оформлення й користування землями громади, а саме наскільки відповідають присвоєні ділянкам КВЦПЗ, реальному їх використанню, та питання сплати податків підприємством.
Міський голова зауважив, що у його розумінні сьогодні є один цілісний комплекс – ТЕС, а тому незрозумілим залишається питання дроблення землі на три різні ділянки. На його думку повинна бути одна велика територія (земельна ділянка) з єдиним КВЦПЗ і вже згідно тарифікації за неї мають сплачуватися податки за землю до міського бюджету.
– Чому так сталося, що одна частина земель – це територія , на якій безпосередньо збудована ТЕС (сплата за землю 8%), друга – під промисловість, де нібито зі слів бізнесменів буде якесь деревообробне підприємство (3%) і третя частина – адмінбудівля, під яку просять (!!!) більше 2 га землі, – сказав Вячеслав Саулко.
Мер справедливо зауважив, що вся територія, яку займає підприємство повинна бути єдиним цілісним комплексом. А тому, доки не буде розроблена одна проектна документація під єдиний цілісний комплекс, доки кожна окрема територія не буде огороджена під окремий вид діяльності, виважене й правильне рішення щодо надання в оренду землі, прийняти неможливо.
– До мене неодноразово зверталися жителі міста, які проживають поблизу ТЕС. Люди задають ряд суттєвих і важливих питань. Тому я не маю права як міський голова приймати будь-яке протиправне незаконне рішення, доки не будуть захищені права переяславців.
Вячеслав Саулко звернувся до депутатів підійти вдумливо й виважено під час голосування цих питань.
Всі три питання щодо надання в оренду та продовження договору оренди комунальної землі ТОВ “Югенергопромтранс” були поставлені на голосування пакетом і не були прийняті.
Світлана Помойницька
(Продовження буде)
Публікую результати поіменного голосування
ТЕС у Переяславі: маємо місяць на пошуки конструктиву. Частина 2