ТЕХНОГЕННА КОМІСІЯ І ТЕС

24 травня відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якій головував очільник міста Тарас Костін, а секретарював – начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Сергій Мартинов. На комісію прийшли близько 20 активістів, які вже два роки ведуть непримиренну боротьбу проти будівництва в місті електростанції. На їхню вимогу секретар комісії озвучив, що в засіданні бере участь 12 членів комісії з 16-ти, тож зібрання є правомірним. На заході були присутніми кілька депутатів та членів виконкому, а також представники ТОВ «Югенергопромтранс». Першим якраз і розглядалося питання будівництва ТЕС, зокрема, впливу на навколишнє середовище викидів від станції. Міський голова заявляв, що присутні зібралися, щоб поговорити про викиди, а активісти наполягали, що говорити слід про всі невідповідності в документації та діях інвестора.

Читайте про те, як проходило дане засідання, які порушення, невідповідності та неточності  було виявлено в документації ТОВ “Югенергопромтранс” та чому це хвилює переяславців у свіжому номері газети “Діловий Переяслав”.  Зазначимо, що лише нещодавно в рамках судового провадження нарешті вдалося отримати доступ до матеріалів Оцінки впливу на навколишнє середовище (далі – ОВНС, Оцінка) щодо будівництва екологічного небезпечного об’єкта, які згідно Законодавства, мали би бути оприлюднені та доступні для громади міста, але в порушення процедури цього не відбулося.

До речі, уважно переглянувши сайт міської ради, ми так і не знайшли там повідомлення про засідання  комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та рішення, які були на ній прийняті… Не важлива подія, з-поміж тих, що щодня висвітлюються на сайті? Чи причина в іншому? Як гадаєте?

Натомість нагадаємо, що положення З-ну України про охорону навколишнього середовища, зокрема Ст. 15. Повноваження місцевих рад у галузі охорони навколишнього природного середовища: «Місцеві ради несуть відповідальність за стан навколишнього природного середовища на своїй території і в межах своєї компетенції», а також саме до їхніх повноважень належить функція інформування про стан та можливі загрози для навколишнього природного середовища.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *