Тарифи на електроенергію зростуть, однак не з 1 квітня

Кабінет міністрів ухвалив рішення відтермінувати підвищення тарифу на електроенергію з 1 квітня. Ціни переглянуть тільки через кілька місяців, але не для всіх. То які ж плани має уряд?

Тариф на електроенергію підвищать, але пізніше

З 1 квітня, найімовірніше, тариф на електроенергію міняти не будуть, розповів на своїй пресконференції прем’єр-міністр Денис Шмигаль. До того ж він вкотре нагадав, що уряд виступає за ринкові ціни, і 1,68 грн за кВт год (чинна вартість) значно нижча за ринок.

В уряді розглядали багато варіантів щодо підвищення тарифу на електроенергію для населення. Як пишуть ЗМІ, найбільш прийнятним у КМ наразі вважають такий:

  • тариф на струм переглянуть цього року, але не у квітні;
  • стосуватиметься нововведення тільки тих, хто витрачає багато електроенергії;
  • тариф для них визначать влітку, ймовірно, йдеться про більш ніж 2,5 грн за кВт год.

Ще зовсім нещодавно в уряді планували з 1 квітня підвищити ціни мало не до 3 грн, але тільки для тих, хто використовує багато “струму”. Зараз вже ухвалено рішення перенести підвищення на кілька місяців.

В даний час розглядається механізм, який дозволить перерахувати ціни тільки для окремої категорії. Наприклад, тих, хто витрачає більш ніж 500 кВт год електроенергії на місяць. Офіційно таке рішення коментують так: стільки витрачають тільки ті, хто живе у великих будинках і квартирах, користується великою кількістю техніки і, мабуть, може дозволити собі платити повну вартість.

Тарифи на електроенергію в Україні поки що стримує Кабмін за допомогою спеціальної постанови, яка зобов’язує компанії продавати “струм” за встановленою ціною (т.зв. ПСО). Глава Національної комісії в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Валерій Тарасюк також вважає, що чинні ціни можуть залишитися й після квітня. Про це він заявив на форумі “Україна 30. Платіжка”.

За яким сценарієм піде Кабінет міністрів, стане відомо вже найближчим часом. Пооки що низьку вартість електроенергії для населення компенсують за рахунок більш високих тарифів для бізнесу. В результаті підприємці змушені закладати в свої ціни великі витрати на “струм”. І врешті все одно доводиться платити кінцевому споживачеві – простому українцю. Рано чи пізно такі правила доведеться переглядати.