“Такого давно не бувало”: Порошенко прокоментував ухвалення держбюджету-2018

Порошенко відзначив, що Рада ухвалила держбюджет задовго до Нового року.

Президент України Петро Порошенко позитивно прокоментував прийнятий Верховною Радою держбюджет на 2018 рік. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

“Такого давно не бувало. До тридцять першого ще 24 дні, а Верховна Рада вже і бюджет проголосувала”, – написав Порошенко. “Країна розвивається. Це вже видно й по дорогах. Тому на наступний рік на їхнє будівництво та ремонт заклали 40 мільярдів. Децентралізація й далі збільшуватиме фінансову основу місцевих громад. Стартує президентська ініціатива реанімації сільської медицини, в амбулаторії, ФАПи, швидкісний Інтернет інвестуємо п’ять мільярдів”, підкреслив президент.

“Країна починає відновлювати рівень життя. Чергове підвищення “мінімалки” детінізує зайнятість, і, як і цього року, підтягне реальну середню зарплату”, – також наголосив Порошенко. Також він додав, що на армію в бюджеті передбачено 86 мільярдів гривень, що майже на 25% більше, ніж поточного року. “П’яту частину бюджету буде використано на озброєння та військову техніку, що на 34% більше, ніж цьогоріч”, – йдеться в повідомленні.

Не підтримали кошторис країни три фракції

Депутати Верховної Ради прийняли бюджет на 2018 рік.

Парламент за друге читання проголосував 273 голосами, а за ухвалення в цілому висловилися 259 депутатів.

Ось як голосували фракції та депутатські групи.

БПП: за 111, утримався 1, не голосувало 14, відсутні 12.

«Народний фронт»: за 74, не голосували 5, відсутні 2

«Опозиційний блок»: за 1, проти 2, не голосували 4, відсутні 36

«Відродження»: за 24, не голосував 1, відсутній 1

«Самопоміч»: за 1, проти 5, утрималися 11, не голосували 6, відсутні 2

«Радикальна партія Ляшка»: за 19, відсутні 2

«Батьківщина»: за 1, відсутні 19

«Воля народу»: за 12, не голосували 4, відсутні 2

Позафракційні депутати: за 16, проти 1, утримався 1, не голосували 9, відсутні 24

Раніше повідомлялося, що народні депутати вирішили замість голосування в Верховній Раді відпочити на футбольному матчі.

Так, в Києві на НСК Олімпійський на футбольному матчі  Ліги Європи «Динамо-Київ» – «Партизан» був помічений віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, народний депутат Сергій Льовочкін, колишній нардеп Микола Мартиненко та екс-міністр юстиції Олександр Лавринович.

Нагадаємо, Верховна Рада України проголосувала за проект постанови «Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України», яким обсяг посадових окладів народних депутатів встановлюється на рівні посадових окладів членів Кабінету міністрів.

Згідно з документом, посадовий оклад голови Ради збільшиться до 12 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (1 такий мінімум, в даний момент, становить 1,6 тис. гривень, тобто 19,2 тис. гривень), членів комітетів Ради, якими є більшість депутатів – до 10 таких мінімумів (16 тис. гривень).