Ситуація з Укроборонпромом не зупинить військову допомогу Україні – Гербст

Корупційний скандал навколо ДК “Укроборонпром” негативно впливає на Україну на міжнародному рівні, але не зупинить військово-технічне співробітництво з Заходом, щоб протистояти російському агресору. Про це заяви директор Євразійського центру “Атлантичної ради” посол Джон Гербст, – повідомляє  “Укринформ”.

“Я думаю, що погана репутація цієї області вже впливає на підтримку, яку ми надаємо. Але це не змусить нас робити таку дуже важливу справу. Це стосується військової підготовки або поставки Україні такого серйозного озброєння, як” Джавелін”, щоб зупинити російську агресію” , – переконаний американський дипломат.

Гербст зазначив, що скандал навколо “Укроборонпрому”, очевидно, має негативні наслідки і всередині України, і на міжнародному рівні.

Як повідомлялося раніше, 25 лютого, в програмі “Наші гроші” було оприлюднено інформацію про “багаторічну схему вимивання сотень мільйонів гривень” з українського оборонного комплексу, до якої, за даними журналістів, нібито причетний син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор. Пізніше в НАБУ повідомили, що фірми, які фігурують у розслідуванні журналіста Bihus.info Лесі Іванової, є об’єктами розслідувань детективів бюро.

Олег Гладковський відкинув звинувачення в корупції і звернувся до НАБУ і ГПУ з проханням перевірити факти, наведені в журналістському розслідуванні.

Президент Петро Порошенко 4 березня підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони.

Згодом Укроборонпром повідомив, що директор ДП “Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова” Олексій Бабич і директор ДП “Ізюмський приладобудівний завод” Сергій Філоненко були відсторонені від посад.

За результатами засідання 6 березня Рада національної безпеки і оборони доручила провести аудит і ревізію діяльності Укроборонпрому.

Директор НАБУ Артем Ситник на брифінгу заявив, що 7 березня проведено близько 20 обшуків в рамках двох кримінальних проваджень за фактами зловживань в ДК “Укроборонпром”, оприлюднених у програмі “Наші гроші”.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *