Світові лідери негативно відреагували на рішення США вийти з угоди по клімату
Лідери Франції, Німеччини, Італії та представники ООН прокоментували рішення президента США Дональда Трампа про вихід із Паризької угоди по клімату.
Офіційний представник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік заявив, що рішення США стало “великим розчаруванням” для організації, передає Reuters .
“Рішення США є великим розчаруванням для світових зусиль щодо зниження викиду парникових газів і просування світової безпеки”, – заявив Дюжаррик.
Також на сайті уряду Німеччини було опубліковано спільну заяву лідерів Франції, Італії та Німеччини, які назвали угоду “наріжним каменем у співробітництві країн”.
“Ми вважаємо імпульс, який був запущений у Парижі в грудні 2015 року, незворотнім, і твердо впевнені, що Паризька угода не може бути переглянута, оскільки вона є життєво важливою для планети, суспільства й економіки”, – йдеться в заяві.
Президент Франції Еммануель Макрон зазначив, що його країна не має наміру вносити зміни в угоду.
“Я поважаю рішення вивести США з Паризького угоди по клімату, але жалкую про нього. Я вважаю, що він робить помилку для майбутнього своєї країни й її людей, а також для майбутнього планети”, – написав президент у Twitter.
Угода, спрямована на боротьбу з глобальним потеплінням, була прийнята в грудні 2015 року в Парижі. 195 країн-учасниць цієї угоди зобов’язалися скоротити парникові викиди, щоб не допустити зростання середньорічної температури в світі більш ніж на два градуси Цельсія. В ідеалі зростання температури в середньому не повинно перевищувати півтора градуси. У той же час кожна з країн повинна самостійно визначати свою політику щодо скорочення викидів вуглекислого газу.
Паризька угода зобов’язала США до 2025 року скоротити викиди парникових газів на 26-28% порівняно з рівнем 2005 року.
Щоб угода набула чинності, вона має пройти ратифікацію в 55 країнах, які разом виробляють мінімум 55% світового обсягу парникових газів. США планували ратифікувати угоду вже в 2016 році. Очікується, що відмова США істотно сповільнить процес набуття Паризької угоди чинності.