Страсна п’ятниця 2018: головні традиції і заборони великого свята

В Україні відзначають одне з найсуворіших свят – Страсна п’ятниця 2018. У цей день християни світу згадують про смерть Христа, а також страждання, які йому довелося перенести, щоб врятувати людство. Поговоримо про головні традиціяї і заборони цього свята.

Страсна п’ятниця 2018: історія свята

Страсна П’ятниця – вважається одним із найсуворіших днів за весь рік. Згідно біблійної історії, саме в цей день був схоплений Ісус і повішений на хресті. Свято отримало свою назву від виразу «Страсті Христові».

У Страсну п’ятницю всі православні згадують те, що своєю смертю Ісус Христос приніс жертву, спокутуючи гріхи людські, а також віддають данину поваги і пошани своїми молитвами.

Страсна п’ятниця: головні традиції свята

Подія, яка пов’язана з цим днем, докладно описана в усіх чотирьох Євангеліях. У п’ятницю в кожному храмі проходить божественна літургія, на якій священик тричі читає історію про п’ятничні події. Служба на Страсну п’ятницю, до слова, вважається найдовшою.

О третій годині дня в храм вносять «Плащаницю». На ній намальований у повний зріст Ісус, який лежить в труні. Її урочисто приносять з церковного вівтаря, а потім ставлять в центральну частину храму. При цьому все повинно бути прикрашене живими квітами.

За традицією, вечірня служба починається близько 8 години вечора. Під час дійства парафіяни стоять в центрі храму зі свічками, а навколо них проносять «Плащаницю».

Велика п’ятниця 2018: що потрібно робити

 Вранці, як тільки прокинулися, варто прочитати молитву «Отче наш», щоб привітати Ісуса Христа і встановити контакт з ним на цілий рік.

За традицією, на Велику п’ятницю потрібно з церкви принести 12 палаючих свічок до себе додому. Крім того, після цього потрібно, щоб вони повністю догоріли вже в будинку. Вважається, що це додасть благо і затишок в дім, а також захистить його від нечистої сили і злих духів.

На Страсну п’ятницю обов’язково слід йти в храм на урочисту службу.

Вважається, що в Страсну п’ятницю господині обов’язково повинні займатися приготуванням, зокрема піч хлібні вироби і пирогі. Згідно повір’ям, такі продукти цілий рік не будуть псуватися. А навпаки матимуть цілющу силу. Для моряків п’ятничний хліб – талісман і захист від аварії корабля.

Страсна п’ятниця 2018: що забороняється робити

Як і на більшість православних свят, в день Страсної п’ятниці забороняється займатися важкою працею. Наприклад, категорично не можна прибирати, прати, шити, робити ремонт. Крім того, збирання слід закінчити на день раніше – в Чистий четвер.

У давнину українці вірили, що на землі в цей день працювати також не можна. Якщо щось посадити в Страсну п’ятницю, то на тому місці вже нічого ніколи не виросте. Люди вірили, що на Велику п’ятницю не можна працювати, щоб не оскверняти пам’ять Ісуса.

На свято забороняється лаятися і сваритися. Вважається, що вся негативна енергія повертається своєму власникові подвійною силою.

У Страсну п’ятницю 2018 не можна веселитися і щось відзначати. Тому всі заплановані вечірки краще перенести на наступний день. Гучні застілля виключені. Якщо на Страсну п’ятницю випав день народження або інше сімейне свято, святкування краще перенести на інший день. Згідно з повір’ям, хто веселитися в цей день, той плаче весь рік. Заборонені алкоголь і секс.

Ні в якому разі не можна вставляти гострі предмети в землю. Інакше того, хто це зробить, чекає біда.

Також прийнято вважати, що в цей день не слід робити стрижку, фарбування волосся та інші косметичні процедури.

І, звичайно, не варто забувати, що на Страсну п’ятницю випадає найсуворішого посту в році. Перш за все, вживати їжу забороняється до виносу Плащіни в храмі. Крім того, якщо витерпіти спрагу в цей день, то весь наступний рік ніякої напій не заподіє шкоди.

Незважаючи на церковну заборону займатися домашніми справами, в народі існувало повір’я: хліб, спечений у Страсну п’ятницю, стає оберегом від хвороб – він може зцілювати, а також захищати корабель від катастроф, а будинок – від пожеж.

Свічка, яка використовувалася під час служби в Страсну п’ятницю, також вважається оберегом, який очищає життєвий простір, а також приносить в будинок вдачу, щастя і достаток.

Якщо в Страсну п’ятницю посіяти петрушку, вона дасть подвійний врожай.

Якщо в цей день освятити кільця в церкві, вони будуть захищати від хвороб.

Якщо в Страсну п’ятницю відлучити дитину від грудей, це забезпечить малюкові здоров’я і щастя.

Якщо в ніч на Страсну п’ятницю небо чисте і зоряне, це віщує про хороший врожай пшениці.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *