Сьогодні вступили в силу нові правила отримання субсидій

З 1 травня 2021 року в Україні вступають в силу нові правила для отримання субсидій. У владі хочуть надавати соціальну грошову допомогу тільки тим громадянам, які справді її потребують.  Про це заявив заступник директора департаменту соціальної політики Київської міської державної адміністрації Максим Бученко.

За словам Бученко, соціальні виплати не відміняють, але якщо у людини є кошти на купівлю валюти, автомобилів, інші покупки дорожче 50 тисяч гривень, то чому вони не йдуть платити за комунальні послуги, а звертаються до соціальних служб за проханням надати їм соціальну грошову допогу.

«Це соціально несправедливо», вважає Максим Бученко, якщо допомога від держави буде йти людям, які мають більше однієї квартири, чи автомобіль, дорожче одного мільйона гривень.

За словами експерта, у Києві з 1 травня не отримають субсидії менше одного відсотка громадян, які намагались приховати доходи або здійснили покупки більше ніж на 50 тисяч гривень.

Отож з 1 травня перепризначення субсидій на наступний період відбуватиметься за новим порядком.  Це передбачено відповідною постановою Кабінету Міністрів.

Згідно з документом, у травні 2021 року призначення житлової субсидії (у тому числі на наступний період) здійснюється лише після подання нової заяви про призначення й надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Також проєктом акта пропонується переглянути підходи до врахування майнового стану, зокрема під час призначення житлових субсидій враховувати отримані доходи від депозитів, дивіденди від цінних паперів тощо; скасувати діяльність та повноваження комісій, утворених місцевими органами влади, щодо прийняття рішення про призначення житлових субсидій в окремих випадках за наявності умов, за яких така субсидія не призначається та посилити вимоги під час призначення житлових субсидій у частині здійснення одноразових вартісних покупок, наявності банківських депозитів, здійснення операцій з купівлі іноземної валюти, банківських металів, перетину кордону тощо.

Як пояснили в Мінсоцполітики, всі субсидії виплачуватимуться тільки в натуральній формі

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”