Що сталося з газом у Києві та в Україні?

У ЗМІ та соціальних мережах Києва мешканці столиці діляться емоціями з приводу нових рахунків за газ, що надійшли на днях: люди дивуються різкому зростанню сум, позначених до оплати.

Що сталося з газом у Києві та в Україні?

Тим часом, на зворотному боці кожної платіжки надано роз’яснення від ПАТ “Київгаз”, чому плата підвищилася.

Що сталося з газом у Києві та в Україні?

Про це KV стало відомо з ексклюзивного роз’яснення, наданого заступником голови правління ПАТ “Київгаз” з юридичних питань Юрієм Лебедєвим газеті “Вечірній Київ”.

За його словами, головне: ціна на газ не змінилася, змінилися норми споживання газу для домогосподарств, де немає приладів обліку блакитного палива. Норми були встановлені (вірніше – відновлено) в судовому порядку судами трьох інстанцій на рівні 9,8 кубів, і діють вони по всій Україні.

Уточнимо: в суд подавав не «Київгаз”, а один з облгазів. Кабмін не зміг відстояти свою позицію і програв. Тому в деяких областях споживачі платять за газ за новими нормами споживання ще з осені. У Києві почнуть тільки зараз.

“Ціна за 1 кубометр газу діє для всієї України і не змінювалася, вона дорівнює 8,56 за кубометр, – пояснює Юрій Лебедєв. – Чи змінилася норма споживання газу, від якого і залежить остаточна сума, прописана в квитанціях. На жаль, в столиці ще недостатньо квартир і будинків з загальнобудинковими лічильниками. Звідси – і масове здивування, яке ми спостерігаємо в ці дні. Для тих, у кого є лічильник, – нічого не змінилося, в тому числі і для тих, хто має пільги і лічильник. Пільгова норма така ж – 3,3 кубометра газу.

Підкреслю, що норма споживання газу – єдина для всієї України, і Київ тут не виняток. Історія з судовими позовами від облгазів тягнеться вже кілька років. І поки завершилася так. Кабінет Міністрів міг, і зараз може, своїм рішенням внести зміни щодо норм споживання. Але практикою доведено, що занадто низькими, як і занадто високими, ці норми бути не повинні. Всі гроші від розрахунків киян за газ прямо потрапляють на єдиний рахунок, з якого відразу 87 відсотків суми йде на рахунок “Нафтогазу України” ..

Що сталося з газом у Києві та в Україні?

У тому, що сталося в Україні, і в Києві зокрема, з новими сумами в платіжках городян, немає ніякої політичної складової: чисто математика і юриспруденція. І ситуацію може змінити той орган вищої влади, у кого є на те повноваження.

Крім того, фахівці очікують, що в державі будуть запроваджені сезонні норми споживання газу, і взимку платити стануть більше, а влітку – значно менше. Також будуть впроваджені регіональні норми, і приберуть позицію про підігрів води на газових плитах влітку під час її відсутності через планове відключення мереж гарячого водопостачання на профілактику.

Нагадаємо, раніше  вже писалося про те, що 1 грудня вступили в силу нові норми нарахування споживання газу для споживачів, які не мають приладів обліку газу.

Окружним адміністративним судом м.Києва прийнято рішення, яке залишене без змін постановою Верховного Суду від 27.11.2018 року по справі № 826/2507/18, яким визнано протиправним і недійсним постанову КМУ № 203 від 23.03.2016 р “Про норми споживання природного газу населенням за відсутності газових лічильників “і пункт 1 переліку постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність, затвердженого постановою КМУ від 23.03.2016 № 204.