Що чекає Україну, Сирію та КНДР у 2018 році: страхітливий прогноз експертів

У наступному році ситуація у світі не стане спокійнішою: продовжаться старі війни і можуть розпочатися нові.

Такий невтішний висновок можна зробити із прогнозів експертів щодо розвитку конфліктів в Україні, Сирії та напруженої ситуації між США і КНДР, які зібрав Newsweek.

Так, не варто сподіватися на завершення війни на Донбасі у 2018 році, вважає колишній посол США в Україні Джон Гербст.

Словам глави Кремля Володимира Путіна про те, що солдатів РФ на території східної України нема, не можна довіряти, адже там насправді перебуває декілька тисяч російських військових.

За словами Гербста, цей конфлікт, який вже забрав понад десять тисяч життів, зараз зайшов у глухий кут, оскільки Україна виявилася більш сильною і стійкою, ніж очікувала Росія, а Кремль не хоче ініціювати повномасштабну атаку.

З іншого боку війна між Україною і Кремлем може “затягтися на кілька років, можливо, навіть на десять або більше”, прогнозує дипломат. Разом із тим, Гербст зауважує, що час багато в чому на боці України, адже антиросійські санкції продовжують діяти, і рано чи пізно вони завдадуть великої шкоди. Тому Путіну доведеться згорнути російську кампанію в Україні, якщо він знову прийде до влади, запевнив екс-посол США в Україні.

На його переконання, українські громадяни залучені у боротьбу проти свого сусіда-агресора, вони розуміють, що РФ захопила їхні території, натомість у російського уряду немає такої широкомасштабної народної підтримки.

Це війна між народом України і Кремлем. В силу цього Україна виявиться витривалішою, ніж Кремль,
– впевнений Гербст.