Секретар РНБО: за два місяці Держгеонадра мають викласти в публічний простір усі ліцензії, які сьогодні є в державі

Держгеонадра має за 2 місяці викласти в публічний простір усі ліцензії на розробку надр, які сьогодні є в державі. Про це в у інтерв’ю Lb.ua заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

“Покажіть, хто володіє сьогодні надрами і чому так сталося, що ми як громадяни від цих надр не отримуємо аж нічого? Публічність процесів – це питання номер один і обов’язковий крок для подолання корупції”, – зазначив він.

“Для нас не має значення прізвище, ім’я, по батькові. Важливі процедура і публічність процесу. На засіданні Ради нацбезпеки і оборони ми прийняли рішення, що за два місяці пан Опімах (голова Держгеонадр – ред.) має викласти в публічний простір усі ліцензії, які сьогодні є в державі. Це перше питання.

Друге питання – ми маємо розуміння, чи здійснюється розробка родовищ, чи не розробляються і який зиск з цього отримує держава, а відповідно – ми з вами. Щодо кожної ліцензії”, – додав Данілов.

Нагадаємо:

Президент Володимир Зеленський підписав указ, який вводить в дію рішення РНБО від 19 березня про санкції проти 19 компаній у сфері надрокористування.

Держгеонадра відповідно до уведеного президентом Зеленським в дію рішення РНБО про санкції анулювала спецдозволи на надрокористування (нафтогазові площі) 19 компаніям.

Данілов 19 березня заявив, що в Україні проведуть аудит всіх дозволів на користування надрами країни, починаючи з 1994 року. Попередні перевірки показали, що більшість дозволів отримали компанії, контроль яких здійснюється через офшори.

25 березня Зеленський також підписав указ №122/2021 щодо введення в дію рішення РНБО – прем’єру Денису Шмигалю рекомендовано доручити Держгеонадру провести позапланові перевірки компаній, які поза аукціоном отримали спецдозволи на видобуток корисних копалин.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”