Саакашвілі заявив, що депортацією громадян Грузії займався особисто Гелетей

Пором, на якому з України депортували громадян Грузії, супроводжувало 50 бійців спецназу, зазначив лідер «Руху нових сил» Михайло Саакашвілі. За його словами, операцією керував начальник Управління державної охорони України Валерій Гелетей.

Операцією з вивезення з Києва громадян Грузії, яким було відмовлено в перебуванні на території України, керував начальник Управління державної охорони України Валерій Гелетей, – повідомляє Гордон

«Викрадених грузинів перевезли трьома гвинтокрилами з Києва в Одесу, операцією командував особисто Гелетей, якого відразу впізнали наші бійці. Рукояткою пістолета побили журналіста Тамаза Шавшишвілі. В Одесі їх зустрів генерал Косик і повантажив на пором, на якому до Грузії їх супроводжувало 50 бійців спецназу», – написав він.

Саакашвілі назвав те, що відбувається, «новою «блискучою» операцією генерала Гелетея після Іловайського котла».

«Те, що начальник охорони президента незаконно займається депортацією грузинів, чітко показує, як Порошенко (президент України Петро Порошенко. – «ГОРДОН») боїться особисто мене. Він боїться, тому що, на відміну від багатьох, мене не залякати, не купити та не можна оголосити агентом Путіна, йому страшно, тому що я люблю Україну більше за нього і ніколи її, на відміну від нього, не грабував і не буду грабувати, а ще, на відміну від нього, у мене є історія успіху», – заявив лідер «Руху нових сил».

Серед депортованих громадян Грузії – Вано Надірадзе, який воював у зоні АТО, оператор Тамаз Шавшишвілі, інструктор Нацгвардії Мамука Абашидзе і колишній охоронець екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі Зураб Цинцадзе.

У СБУ заявляли, що на батьківщину з України депортували вісьмох грузинів.

За інформацією адвоката «Руху нових сил» Павла Богомазова, в аеропорту було дев’ять осіб, яких могли готувати до депортації.

18 листопада народний депутат від «Самопомочі» Семен Семенченко повідомив, що Надірадзе ще перебуває в Україні, а його висилання заборонено рішенням Київського апеляційного суду. Один із лідерів партії «Рух нових сил» Давід Сакварелідзе заявив, що затриманих активістів тримають в ізоляції і є інформація, що їх жорстко побили.

Сьогодні депортовані громадяни Грузії прибули на поромі до порту грузинського міста Поті. За словами Шавшишвілі, їх били.