Рішення НАПК – дозвіл на приховування доходів, – Transparency International

Запуск системи е-декларування без атестата дозволить корупціонерам уникнути відповідальності
Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції (НАПКА) про запуск системи електронних декларацій без сертифікації Держспецзв’язку фактично є дозволом на приховування реальних доходів. Про це заявив старший аналітик “Transparency International Україна” Олександр Калитенко в ефірі “Громадського”.

“Якщо Корчак (глава НАПКА – ред.) запустить систему без атестата відповідності – це буде означати, що ніхто не буде притягнутий до відповідальності і ніхто не сяде на 2 роки до в’язниці, подавши декларацію в цю систему”, – сказав Калитенко.

За його словами, треба запустити систему виключно після сертифікації, оскільки законодавство зобов’язує держслужбовця подавати декларацію тільки один раз.

“Першими інформацію внесуть ті, хто хотів би приховати стан і, власне, повторну подачу, коли вже буде атестат відповідності, ми не зможемо вимагати від них, тому що вони вже виконали вимоги законодавства: один раз подали декларацію в таку систему”, – зазначив правозахисник.

Калитенко нагадав, що раніше президент Петро Порошенко двічі запевняв, що система запрацює в повному обсязі 15 серпня.

“Якщо не відбудеться запуску прозорої системи декларування – весь світ побачить, що він (Порошенко – ред.) не має щирих намірів боротьби з корупцією і покриває корупціонерів”, – додав Калитенко.

Нагадаємо, раніше глава НАПКА Наталія Корчак заявила, що система електронного декларування запрацює з 15 серпня, незважаючи на відсутність захисту даних.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *