Рішення щодо оренди землі для ТЕС поки що не прийнято: дізнайтеся чому

Багато переяславців чекали розгляду на сесії Переяславської міської ради питання надання та продовження дозволу на оренду комунальної землі для ТОВ “ЕПГ “Югенергопромтранс”, яке свого часу, ввівши в оману депутатський корпус та громаду міста, замість обіцяного деревообробного цеху та митного складу збудувало в житловому кварталі Переяслава енергогенеруюче підприємство, а саме ТЕС для продажу електроенергії за “зеленим” тарифом.

Протягом всіх цих років бізнесмени правдами й неправдами намагалися уникнути відповіді на питання сумнівної зміни КВЦПЗ (коду цільового призначення землі) у 2015 році з 11.02 на 14.01, отримання дозвільних документів на роботу ТЕС і т.п. Вони не реагували на запити громади щодо її бажання ознайомитися із проектом будівництва, документами, які засвідчують встановлення санітарно-захисної зони, оцінками впливу на навколишнє середовище і т.п.  Вони просто нав`язували своє бачення власного перебування на території нашого міста. Жодних угод щодо інвестування в розвиток Переяслава всі ці роки, як не дивно не укладалося. Більше того, “інвестори” не платили за більш як 2 га землі взагалі, бо, мовляв, їм її не дали в оренду. Цікаво, а на якій тоді підставі вони огородили всю цю територію від людей? Хто їм давав таке право?

Виступаючи перед розглядом даного питання міський голова Вячеслав Саулко нагадав представникам підприємства про те, що вони у нас в гостях, а тому уникати розмов і пошуків компромісів із громадою не вдасться. Вячеслав Володимирович зауважив, що, обманюючи свого часу людей, інвестор мав би сам приїхати на сесію, а не присилати своїх представників, та вибачитися за всі свої попередні дії перед переяславцями. Входити в законне русло треба відкрито, а, значить, варто дати чесні відповіді на всі ті запитання, які хвилюють сьогодні людей.

Доречно зауважив мер і щодо, власне, самої оренди землі. Для чого єдиний майновий комплекс, на якому збудовано ТЕС, дрібнити на частини? Чому під адміністративну будівлю ТОВ “Югенергопромтранс” просить більше 2 га землі?

Якщо це робиться лише для того, щоб платити менші податки до міського бюджету, то де ж логіка в тому, щоб цих бізнесменів називати інвесторами? Вірити лише їх словам сьогодні  ніхто не бажає, бо вже навчені гірким досвідом.

Отож розгляд питання оренди комунальної землі для ТОВ “Югенергопромтранс” відкладено ще на місяць. За цей час підприємству рекомендовано ввійти в законне русло, дати відповіді на запитання (підтвердивши все документами), які хвилюють громаду. Доки не буде співпраці з людьми, рухатися далі неможливо.

Голосуючи за рішення щодо надання та продовження договорів оренди комунальної землі для ТОВ “ЕПГ “Югенергопромтранс”, більшість депутатів утрималися. Дехто (навмисно чи ненавмисно) навіть вийшов із залу… Були й ті, які голосували “за”.

Результати поіменного голосування повідомлю переяславцям пізніше. А зараз роблю висновок: якщо влада і громада працюватимуть як одне ціле задля розвитку нашої ТГ, якщо всі рішення прийматимуться прозоро й чесно, то все у нас вийде. Немає “рівніших” і “кривіших” людей, підприємців, інвесторів – кожен, хто працює на території Переяславської ТГ, повинен  дотримуватися законодавства, адже правила мають бути однаковими для всіх.

Світлана Помойницька